Facial Beauty Treatmen

Tonikum pleť prozáří a osvěží. To nejlepší pro váš typ pleti si snadno vyrobíte doma

Složení tonika je navrženo tak, aby obnovilo přirozené pH pleti. Tonikum dokáže pleť osvěžit i hydratovat v horkých dnech a dodat make-upu lehkost. Je vhodné pro každodenní použití a nemělo by chybět v kosmetické výbavě žádné ženy. Tuto kosmetiku ale nemusíte kupovat v drogerii, k přípravě tonika vám stačí pár ingrediencí, které najdete v kuchyni nebo na zahrádce.

Levné tonikum bez chemie

Domácí tonika jsou levná, šetrná k pleti a fungují stejně dobře jako ta kupovaná. Kromě laciné přípravy získáte ještě další bonusy – tonikum bude zaručeně čerstvé, přizpůsobené potřebám vaší pleti a hlavně zcela přírodní bez chemických sloučenin. Příprava je velmi snadná a nezabere vám mnoho času.

Při výrobě se inspirujte následujícími recepty. Nezapomeňte, že domácí tonika mají vlivem použití čerstvých surovin kratší dobu trvanlivosti. Vydrží vám přibližně týden a je nutné je uchovávat v lednici. Proto je vždy lepší vyrobit si ho méně a podle potřeby zásoby doplňovat. Skladujte ho ideálně ve skleněné nádobě.

Zdroj obrázku: Freepik

Petržel pleť rozjasní, čaj vás zbaví akné

Petrželové tonikum má rozjasňující a omlazující účinek. Zalijte půl hrnku nasekané petrželky dvěma hrnky studené vody. Odložte přes noc na chladné místo. Po této době petržel přeceďte přes cedník a získanou tekutinu přelijte do lahvičky nebo nádoby s rozprašovačem. Citronové tonikum má antibakteriální vlastnosti. Stačí vymačkat jeden citron do dvou sklenic vody. Můžete přidat pár kapek esenciálního oleje z čajovníku. Pozor ale, pokud máte citlivou pleť, citron by ji mohl podráždit.

Tonikum ze zeleného čaje je prospěšné všem typům pleti. Uvařte si sklenici zeleného čaje. Po vychladnutí slijte nálev z listů a přidejte 15 kapek čajovníkového oleje. Nalijte do vybrané nádoby. Čajové tonikum má antibakteriální vlastnosti, pomáhá v boji proti akné a také dokáže stahovat póry. Můžete jej použít pouze na postižené místo nebo na celý obličej.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/gallery/14039/homemade-tonic-recipes-to-give-your-health-a-boost/