Purple Flower With Rain Drops It

Ovesné vločky dodají petúniím všechny důležité živiny. Pokvetou pak celé léto

Petúnie patří k oblíbeným letničkám, které nesmějí na zahradě chybět. Okouzlují pestrostí svých velkých květů, které přitahují nejen včely, ale také zrak kolemjdoucích. Když je budete pravidelně hnojit, odmění se vám bujným květenstvím. Postačí hnojivo z domácích zdrojů. Jak na to?

Jak pěstovat petúnie

Na pěstování není petúnie moc náročná, když dodržíte určitá pravidla. Dařit se jí bude na místě, kde je dostatek slunečního světla. Platí zde přímá úměra. Čím více světla petúnie bude mít, tím lépe pro ni. Podpoří to její růst i tvorbu květů. Můžete ji ale pěstovat také v polostínu, když oželíte velké množství květů. Určitě ji chraňte před silným deštěm a prudkým větrem, který by mohl polámat křehké stonky.

Petúnie má ráda vlhkou, propustnou a mírně kyselou půdu a nedělá jí dobře dlouhodobé sucho. Dopřejte jí pravidelnou zálivku a nezapomínejte na ni zejména v horké dny, kdy pálí sluneční paprsky. Zalévat ji není vhodné v poledne. Rostlina nesnese zálivku přímo na květy.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo na petúnie

Hnojivo byste měli petúniím dodávat každé dva až tři týdny. Jen tak u nich podpoříte bujný růst a květenství. Nemusíte ho přitom jít koupit do hobby marketu, protože bude úplně stačit to, co najdete doma. Můžete vyzkoušet například zdravé ovesné vločky. Ty obsahují vápník, fosfor, železo, hořčík, draslík, zinek, mangan a měď, tedy všechno, co rostliny také potřebují ke svému růstu. Ovesné vločky je možné rozemlít a přidat do půdy, ve které petúnie rostou.

Další možností je smíchat půl hrnku ovesných vloček a jeden litr vody. Vše dobře promícháte a necháte stát po dobu dvou dnů. Pak směs přecedíte a rozředíte studenou vodou v poměru 1 : 2. Takto připraveným hnojivem lze petúnie zalévat. Je lépe používat konev bez růžice, aby se voda dostala hlavně do půdy, a nikoliv na květy.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/petunia/petunia-care.htm