Woman S Hand Puts Plastic Container With Broccoli Buckwheat Microwave

Pečujte o své zdraví i v době pandemie. Základní návyky udrží tělo i mysl v kondici

Není to tak dlouho, co jste žili aktivním životem a starali se o své zdraví? Jezdili jste na kole, chodili po lesích, udržovali se v kondici? Jenže s nástupem karantény přišel zvrat a s pohybem je konec? Během karantény je opravdu problém udržet krok se zdravou stravou a nepřibírat. Čím déle je člověk doma, tím více je znuděný a tím méně se mu chce pohybovat. Máme pro vás jednoduchý plán, jak zůstat zdraví, zatímco musíte trávit většinu času doma. 

Alternativa potravin 

Pokud si myslíte, že se nedokážete během karantény dobře stravovat, nepodléhejte paštikám a uzeninám. Pokud doma nemáte ovoce a zeleninu, nahraďte je luštěninami. Například cizrna, černá čočka, pohanka, jáhly – veškeré tyto potraviny dokážou doplnit vitamin B a mnoho minerálních látek. Jednoduše řečeno, zdravá strava by vždy měla být na prvním místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Neobcházejte svou každodenní rutinu

Trávit více času doma může mít vliv na to, co jíte. Nepodléhejte lenosti. Snažte se vytvořit ještě lepší rutinu, kterou jste měli, když jste jezdili do práce. Taková potravinová rutina, kterou zavedete, udrží vaše tělo zdravé. Navíc nebudete mít chuť mezi jídly pojídat nezdravá a tučná jídla. Snažte se jíst každý den ve stejný čas a nepřejídejte se. Pokud jste nikdy moc nevařili a spíše jste se živili fastfoodem, nyní je čas napravit takové špatné stravování.  

Hydratace je důležitá

Dostatečně pít obyčejnou vodu je více než důležité. Nesmí dojít k tomu, aby vašemu tělu chyběly tekutiny. Dostatek hydratace poskytuje tělu celkovou pohodu a zvyšuje kognitivní funkce. Pokud pracujete z domu, snažte se mít u sebe neustále čistou vodu, kterou budete průběžně popíjet. Dopřejte si i bylinkové čaje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čerstvá zelenina je důležitá

Na hlavní seznam také nezapomeňte připojit zeleninu a ovoce. Ovoce především ráno a zeleninu pojídejte po celý den. Zelenina a ovoce poskytuje dostatek důležitých živin a minerálních látek. Můžete také zeleninu zpracovat, aby vám déle vydržela. Například papriky a rajčata nakrájet do mrazáku a použít pod maso. Můžete rozkrájet i brokolici a poté rozmrazit a uvařit nad párou. Také nezapomínejte, že je důležité vyhnout se stresu a následného zapíjení alkoholem.   

Zdroj: https://www.webmd.com/fitness-exercise/ss/twelve-habits-super-healthy-people