Woman Has Fun During Applying Moisturizer Face

Pleť omladí obličejová gymnastika a výživná péče

Stárnutí je proces, který se nevyhne nikomu. Startuje už po dvacátém pátém roce života, kdy se začínají tvořit první jemné vrásky na obličeji. Je proto namístě začít o pleť náležitě pečovat a dodávat jí potřebné živiny a také hydrataci. Po čtyřicítce je pak nutné k péči přidat i kolagen, který se v tomto věku přestává tvořit. Projeví se to výrazně rychlejší tvorbou vrásek. Ty se stávají hlubšími. Jak si pomůžete k omlazení pleti na obličeji?

Na plastiky zapomeňte

Vzhledem k tomu, že je v současné době velký tlak společnosti na to, jak člověk vypadá, se do popředí dostává obor plastické chirurgie. Stále více lidé se chce nechat omladit a zlepšit svůj vzhled. Než se vydáte do ambulance plastického chirurga, vyzkoušejte několik osvědčených triků, s jejichž pomocí můžete omezit tvorbu jemných vrásek okolo úst.

Zdroj obrázku: Freepik

Obličejová gymnastika

Ještě jste nikdy neslyšeli o gymnastice obličeje? Jedná se o účinnou metodu, s jejíž pomocí je možné zlepšit vzhled obličeje. Metoda vychází z poznatku, že během dne při mluvení zapojujeme jen určité svalové partie na obličeji. To může vést k tvorbě určitých mimických vrásek, zejména v okolí rtů.

Obličejová gymnastika je soustavou cviků, s nimiž promasírujete i svaly, které se jinak na obličeji nezapojují. Tím váš obličej získá mladistvější vzhled, což určitě přispěje k tomu, že se budete lépe cítit. Gymnastiku obličeje byste měli praktikovat alespoň jednou za den, nejlépe večer před spaním.

Dopřejte obličeji výživné sérum

Pokožka na obličeji potřebuje řádnou výživu a hydrataci. Obě dodáte pomocí séra, které jemně vklepejte do kůže. Je vhodné ho používat každý den na vyčištěný obličej. Na sérum pak patří výživný krém, jenž ho v pokožce uzamkne, a to v ní pak může lépe působit. Výborné je sérum s kyselinou hyaluronovou či vitamínem C.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/effective-home-remedies-to-rejuvenate-the-skin/