Front View Smiley Elder Business Woman Having Dessert While Working

Po padesátce čekají každou ženu velké změny. Přirozenému přibírání je ale možné předejít

S věkem se shození kil navíc stává o něco těžším. Abyste po 50. roce nepřibírali na váze a udrželi si štíhlou postavu, stačí si zapamatovat několik důležitých pravidel. Je důležité věnovat pozornost stravovacím návykům a pečovat o vyváženou stravu.

Zhubněte i v 50 letech

V průběhu času dochází ke změnám v těle souvisejícím s procesem stárnutí. Jednou z nich je nižší hladina bazálního metabolismu. Dochází také k postupnému poklesu svalové hmoty. Proto je důležitá přítomnost prospěšných zdrojů bílkovin v menu. Chcete-li v tomto věku bojovat s kily navíc, stojí za to udělat si krevní testy a zkontrolovat, zda je vaše hladina v normě.

Kromě toho pamatujte na to, že důležitým prvkem hubnutí je nejen vyvážená strava, ale i fyzická aktivita. Podle odborníků je při určování menu třeba brát v úvahu zdravotní stav. To vše je způsobeno tím, že doporučení v souvislosti s výskytem dané nemoci se mohou lišit a vyžadují konzultaci s lékařem a dietetikem.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dodržovat při dietě

Chcete-li zhubnout, nestojí za to vsadit na nízkokalorické diety, které mohou nepříznivě ovlivnit tělo. Strava by měla být vyvážená a jídla konzumována pravidelně. Doporučují se 3–‍4hodinové intervaly. Menu by mělo obsahovat obilné výrobky, ovoce a zeleninu. Kromě toho stojí za to pít mléko a konzumovat jogurt a kefír. Odborníci na výživu doporučují omezit zejména červené a zpracované maso. Doporučuje se jíst mastné mořské ryby, které jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin.

Důležitým pravidlem je také používání rostlinných olejů, které by měly nahradit živočišné tuky. Kromě toho je zásadní hydratovat tělo. Denně by se mělo vypít minimálně 1,5 litru vody. Ze stravy vylučte nadbytečnou sůl. Její nadměrná konzumace může vést k rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Totéž platí pro cukr, který negativně ovlivňuje hmotnost a vede k obezitě. Kromě toho by ve stravě nemělo být místo pro slané a rychlé občerstvení.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/healthy-eating-50s-60s