Women Who Experience Itching Their Hands Due Allergies Insect Bites Health Care Concept

Nepříjemné vyrážky mohou značit intoleranci některých potravin. Mléko stojí na prvním místě

Pozorujete na sobě změny, jako je břicho jako balon nebo kožní vyrážky, které svědí a pálí? Možná budete mít intoleranci na některou látku, kterou obsahuji potraviny. Sledujte tak, co každý den jíte, zapisujte si veškeré pokrmy, postupně vyřazuje nebo zařazujte nové a zjistíte, co vám nedělá dobře.

Kakao před spaním rozhodně lepšímu spánku nepomůže

Možná jste to slyšeli i od své babičky – pokud si večer před spaním dáte kakao, pomůže vám to lépe usnout. Babičky nám to vštěpovaly už od malička, bohužel to ale není pravda, protože kakao vám naopak dodá energii, kterou pak nemáte jak využít. Proto si kakao dejte ráno ke snídani, ale vynechte kravské mléko.

To totiž může obsahovat kasein neboli mléčnou bílkovinu, na kterou je mnoho lidí alergických, a právě proto mají po těle vyrážky nebo se nemohou zbavit pocitu nafouknutého břicha. Intolerance laktózy je také problém. Laktóza se nachází v mléce savců, které se skládá ze dvou cukrů – glukózy a galaktózy. Spousta lidí ale trpí nedostatkem enzymů, které tyto cukry mohou trávit, proto je jim špatně od žaludku nebo jsou nafouklí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozorováním můžete zjistit, jestli máte alergii nebo intoleranci

Jestli chcete zjistit, co stojí za vašimi zdravotními problémy, vynechte na několik týdnů mléčné výrobky. Dávejte si velký pozor, protože musíte vysadit opravdu všechno, v čem se vyskytuje laktóza, což není vždy jednoduché. Musíte pečlivě číst etikety. Pokud uvidíte, že je vám lépe, je jasné, co vaše problémy způsobuje. Je to ale doživotní omezení, je potřeba počítat s tím, že jestli si občas dáte jogurt, problémy se mohou v menší míře vrátit.

Kasein ani laktóza nejsou pro každého a pozor si musí dávat hlavně maminky malých dětí, které kojí. Bolesti bříška jsou u malých kojenců velkých problémem, který je nutné řešit co nejdříve. Kojící matky se tak musí v potravinách hodně omezit, aby se netrápily děti. V dnešní době ale existuje mnoho bezlaktózových produktů, které jsou chutné.

Zdroj: https://www.webmd.com/digestive-disorders/lactose-intolerance-or-dairy-allergy