Asian Woman Feeling Nausea Vomiting After Receiving Vaccine Covid19

Pocit nevolnosti lze odstranit za pár vteřin snadným trikem. Používá se při něm tekutina, která daný pocit někdy i vyvolává

Pocity nevolnosti zná každý. Objevit se mohou z celé řady důvodů. Mnohdy nevolnosti vyvolají nepříjemné pachy, jindy zase pohled na něco, co nám není příjemné. Vyvolat nevolnost ale může také zvýšená nervozita, například před pohovorem, nebo zkouškou ve škole. Kdo už dané pocity zažil, ten ví, že nejsou nijak příjemné. Kromě jiného také proto, že málokdo ví, jak je co nejrychleji zvládnout a zajistit, aby se alespoň na dalších pár minut cítil v pohodě.

Prevence není jediný způsob

Pocit nevolnosti není nijak příjemný, a proto se často doporučuje myslet na prevenci. Ta může mít mnoho podob. K nevolnostem přispívá například nedostatek tekutin, ale i to, když máme prázdný žaludek. Zároveň je ale třeba jíst spíše lehčí, dobře stravitelná jídla. Preventivním postupem je také snaha o to, předcházet stresovým situacím, nebo se na ně alespoň předem připravit. Také není moc vhodné pít alkohol, jelikož ten mnohdy člověku takzvaně nesedne a dané pocity vyvolá také. Na druhou stranu ale může být i pomocníkem, jak odstranit stres.

Co ale dělat, pokud dojde k tomu, že se nevolnost dostaví? Mnohdy je velmi těžké se jí zbavit. Zvláště, pokud to potřebujeme velmi rychle. Pro tyto případy je dobré znát postup, který je osvědčený a funkční.

Pomůže alkohol

Výše jsme sice uvedli, že alkohol může nevolnosti způsobovat – to ale ve chvíli, kdy mluvíme o alkoholických nápojích a o klasickém pití. Zároveň  však může být alkohol i pomocníkem, jak se nevolnosti zbavit. Důležité je, aby se jednalo o alkohol čistý – tedy líh. Ten se však nepije, nýbrž čichá. Stačí pár kapek například na kapesník nebo ubrousek a ten následně přiložit k nosu. Lehce natáhnout vůni a po pár vteřinách by mělo být po nevolnosti. V případě potřeby se lze obejít i bez kapesníku a čuchnout si přímo k otevřené lahvičce. Zde však pozor na sílu čistého alkoholu, jelikož velká dávka může s člověkem pořádně zamávat.

Zdroj: Life Hacks