Foundation Woman Hands Professional Makeup Products With Cosmetic Beauty Products Foundation Lipstick Eye Shadows Eye Lashes Brushes Tools

Poznejte, kdy je nejlepší čas na výměnu řasenky. Stará kosmetika mnoho krásy nepřidá

Řasenku najdete v koupelně snad každé ženy. Hodí se do kabelky a poskytne očím pronikavý pohled, který muži dlouho nevymažou z hlavy. Řasenek dnes najdete mnoho druhů a také barev. Vybrat si tak můžete podle toho, jestli chcete řasy prodloužit, nebo zhustit. Řasenku můžete použít po několik měsíců, ale inkoust rychle vysychá, proto je dobré se zaměřit na první příznaky, podle kterých poznáte, že je načase řasenku vyměnit za novou.

Řasenku si zkuste předem vyzkoušet

V obchodech už se dnes nabízí testovací vzorky, díky kterým poznáte, jaká řasenka pro vás bude ta pravá. Mnoho žen ale láká spíše cena řasenky. Její kvalita ale nemusí být dobrá, může připomínat jen naředěnou černou barvu. Je mnohem lepší investovat do kvalitní kosmetiky, protože vaše řasy budou krásné a navíc řasenka vydrží mnohem déle, nebude řasy slepovat a opravdu je zvýrazní.

Jak poznáte, že je řasenka vyschlá? Pomocí jednoduchého triku. Jestli vidíte, že kartáček je olepený hustým gelem, je řasenka načatá už více jak tři měsíce. Někdy se může stát, že po nanesení řasenky na řasy se na tvářích usadí maličká smítka prachu. Jestli už máte na obličeji make-up, zničíte si celou práci. Ještě než tedy začnete malovat řasy, řasenku si zahřejte. Můžete to udělat rukama, nebo použít misku s teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor na možné alergie

Jestli inkoust změní svou konzistenci, můžete řasenku ještě použít. Pokud ale po zahřátí vidíte, že se barva nezměnila, kosmetiku je lepší vyhodit a koupit si novou a kvalitnější. Je dobré také vědět, jestli nejste alergická na složky, které řasenka obsahuje. Proto je vhodné si ji vyzkoušet ještě před nákupem, i když to není vždy možné.

Řasenku si můžete také vyrobit doma. Vyjde vás to levněji, ale nečekejte velké zázraky. Řasy ale budou více vyživené, nabarvené a pro mnoho žen je to ideální varianta. Péči o sebe zanedbávají hlavně maminky malých dětí, které na sebe mají málo času. Rychlost je pro ně prioritou a je dobré se cítit dobře.

Zdroj: https://www.stylist.co.uk/beauty/how-to-fix-clumpy-mascara/318035