Top View Delicious Fruit Salad Inside Plate With Fresh Fruits Dark Tropical Fruit Tree Exotic Ripe Diet Photo

Předčasnému stárnutí předejde vyvážený jídelníček plný barev

V průběhu života se naučíme přijímat vlastní tělo, ale nikdo nečeká, jak rychle se mohou objevit první vrásky a pokožka začne stárnout. Stárnutí se však netýká pouze kožních buněk viditelných pouhým okem, ale i celého těla včetně mozku. Proto neexistuje lepší řešení, které pomůže zabránit předčasnému stárnutí, než je správná a vyvážená strava.

Dostatek tekutin

Klíčem k dobré výživě je správná hydratace buněk. V létě, když je horko, cítíme žízeň častěji, a přestože se více potíme, denní vodní bilance mnoha lidí je určitě lepší než v zimě. V chladnějších měsících roku cítíme menší chuť na studené nápoje. Existují lidé, kteří pijí téměř výlučně kávu a čaj během zimy. Problém je v tom, že žádná z těchto tekutin nemá zavlažovací vlastnosti. Káva i černý čaj se vyznačují vysoce kyselou reakcí. Nepočítají se do vodního hospodářství.

Zelená zelenina a ovoce by měly být pravidelným prvkem každé stravy. Chlorofyl zodpovědný za svou barvu není jen barvivo, ale také silný antioxidant. Neutralizací toxických účinků volných radikálů zvyšuje chlorofyl účinnost imunitního systému v boji proti patogenním mikroorganismům, ale především je zodpovědný za dodávku kyslíku do všech tkání a buněk těla. Čistí a podporuje nepřetržitý provoz lymfatického systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Inhibice procesů stárnutí

Zelenina a ovoce se silně zabarvenou slupkou v tmavě červené, fialové až černé jsou vynikající volbou ve stravě, jejímž cílem je zabránit předčasnému stárnutí buněk. Oplývají antokyany, sloučeninami s výjimečným antioxidačním potenciálem, které jsou zodpovědné za barvu těchto rostlin. Chcete-li si užít dobrou paměť, koncentraci a pevnou pokožku dlouho, stačí zahrnout do stravy borůvky, černé bobule a rybíz, tmavé hrozny, ostružiny, švestky, lilek, červené zelí a cibuli.

Zelenina a ovoce s vysokým obsahem vlákniny, jakož i výrobky z celých zrn dodávají pocit sytosti, jsou pokladnou cenných živin a podporují odstraňování toxinů, usazenin a nepotřebných odpadních produktů z těla. Účinně pracující tělo vyčištěné od množství toxických látek lépe funguje a vypadá mladší.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/anti-aging-foods