Man Refusing Cigarettes Offered By His Female Colleague

Přestat kouřit vyžaduje pevnou vůli. Zahnat chuť na cigaretu nezdravým jídlem je ten nejhorší nápad

Těžcí kuřáci to mají velmi obtížné. Potřebují opravdu silnou vůli, aby s cigaretami přestali. Zároveň je děsí situace, kdy přestanou kouřit a kvůli tomu naberou mnoho kilogramů. Jak ale ukončit jednu závislost, abyste nezačali například místo kouření cigaret baštit tabulky čokolády?

Přestat kouřit není snadné, ale určitě vám tělo za takové rozhodnutí poděkuje

Ten, kdo kouří již několik let a zkoušel přestat, ví, že to není snadné. Můžete se o to alespoň pokusit, protože ušetříte nejen své zdraví, ale také spoustu peněz. V součtu za celý rok se tak může jedna o částku, za kterou odjedete na dovolenou. Je ale potřeba silná vůle, abyste cigarety odložili jednou provždy.

Cigaretovým kouřem trpí hlavně plíce, ale nejsou to jediné orgány, které kouření ohrožuje. I pasivní kouření je nebezpečné, proto byste měli kouřit, jen pokud v okolí nejsou další lidé. Kouř z cigaret ale dráždí také samotná ústa, jícen i žaludek. Může mít negativní vliv také na zuby. Vlivem kouření totiž postupně žloutnou a není prostředek, který by vás nepříjemného odstínu zbavil.

Zdroj obrázku: Freepik

Hledejte podporu u rodiny a přátel

Pokud si nejste jistí, že to zvládnete, řekněte příbuzným a kamarádům, ať vás podpoří. Stačí i zdánlivé maličkosti, které se budou jevit jako velká věc. Mnoho kuřáků se například bojí, že po ukončení kouření přiberou, není to ale pravda. Kouření totiž spousta z nich nahrazuje nezdravými potravinami, které způsobují tloustnutí.

Pokud se rozhodnete ukončit kouření, zlepší se vám čich a chuť. Po ukončení tedy sáhněte raději po zdravějších potravinách a celkově zlepšete svůj zdravotní styl. Kouření patří do negativních činností, stejně jako popíjení alkoholu. Zajistěte svému tělu dostatek vitaminů, minerálů a dalších potřebných látek. Uvidíte, že i když přestanete kouřit, váha se hýbat nebude. Naopak, dopřejte si pohyb, budete se cítit plní energie a navíc to všechno snadněji udýcháte.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/how-to-quit-smoking-without-gaining-weight/