Angry Young Woman Trying Comb Unruly Damaged Hair Screaming From Pain Discomfort Posing White Background Pretty Female Dressed Beige Tshirt Red Head Band Suffering From Unhealthy Hair

Gumičky se vyplatí mít stále po ruce. Pomůžou vyřešit nejeden zapeklitý problém

Gumičky do vlasů možná nacházíte po celém bytě. Jsou tak malé, ale dokážou pomoci v domácnosti tam, kde byste to možná nečekali. V článku najdete několik vyzkoušených způsobů, jak gumičky použít. Ty úzké se do vlasů totiž moc nehodí, protože tahají a špatně se z vlasů sundávají.

Můžete s nimi otevřít sklenici nebo je použít na ramínka

Mnohokrát se stane, že si chceme otevřít sklenici s naloženou zeleninou, ale máme ruku mastnou nebo mokrou. Pomoci může gumička, kterou dejte na víčko sklenice a máte po problému. Použijte je také na konce šatních ramínek, ze kterých vám pak nebudou klouzat blůzy a šaty. Hodí se i na vaření, místo provázků je můžete zkusit na španělské ptáčky. Budou držet pohromadě a při vaření se nerozpadnou.

Z gumiček si můžete vyrobit skvělé a hlavně funkční lepidlo. Čím více jich použijete, tím lépe. Potom už je stačí jen roztavit. Můžete je použít také na otevřené balení chipsů a dalších pochutin, které nestihnete sníst. Můžete s nimi spojit také rozkrojené jablko, které tak nebude hnědnout. Jestli nemáte po ruce klasickou gumu na gumování, i gumičku do vlasů můžete použít. Jsou vyrobené ze stejného materiálu.

Zdroj obrázku: Freepik

Mějte několik barevných gumiček neustále u sebe

Nikdy nevíte, kdy se vám gumička bude hodit. Jestli si chystáte barvit vlasy nebo si doma uklidit, použijte je. Můžete je použít na košťata, na kterých nedrží štětiny, stejně jak na aplikátoru na barvení vlasů. Skvěle poslouží jako stabilizátor na svíčky ve svícnu. Pokud se tam svíčka kymácí, zespodu ji gumičkou omotejte.

A jestli se chystáte na párty, gumička poslouží jako rozlišovač na skleničku. Pokud jich na stole bude více, tu svou si zaručeně poznáte a nebudete se bát, že od někoho chytnete infekci. Pomůže také při otáčení stránek knih při čtení nebo při učení na zkoušku. Bude se vám snadněji listovat, aniž byste si museli „olizovat“ prsty.

Zdroj: https://threddies.com/blogs/news/20-alternative-ways-to-use-hair-ties