Female Chef Preparing Pie Kitchen With Ingredients Table

Při pečení dezertů je zásadní dodržet přesný poměr surovin a postup

Pečení je vášní mnoha z nás. Přeci jen není nic lepšího než se dívat, jak někomu chutná námi připravený dezert. Ne nadarmo se ale říká, že pečení se více podobá vědě než vaření. Důležitá je totiž hlavně přesnost. Stačí malá chybička a těsto se vám nesprávně propeče, bude řídké, vytvoří vzduchové bubliny či zkrátka nebude dobré. Na jaké věci si tedy dát pozor, pokud se vám stále nedaří dobrotu upéct dle vašich představ?

Dávejte si pozor na přesné množství

Jak už bylo jednou řečeno, pečení je jako věda. Každý komponent hraje svoji roli a u náročnějších dezertů dokáže i gram ingredience navíc zničit celý výsledek. Je tak zásadní, abyste suroviny odměřovali opravdu pečlivě a nic nedávali od oka. S tím se pojí i výběr receptu. Vždy raději vyberte recept, co používá hmotnost, než ten, co používá jednotky objemu, jako jsou hrnky, lžičky a tak podobně.

Právě u těchto hodnot si totiž nemůžeme být přesně jistí. Přeci jen máme doma každý hrnky jinak velké a také nám nikdo neřekl, zda jsou zarovnané po okraj či jen tak přibližně. Rozdílem jsou potom recepty americké. Právě u těch jsou totiž hrnek či lžička a tak dále přesnou jednotkou a existují přepisy těchto hodnot na váhy určitých ingrediencí.

Zdroj obrázku: Freepik

Dodržujte přesný postup

Ačkoli se to může zdát jako banalita, dodržování postupu je velmi důležité. Špatné pořadí ingrediencí totiž v některých případech znamená, že spolu budou suroviny špatně reagovat a výsledek pak bude úplně jiný, než byste si přáli. Zároveň dodržováním receptu předejdete tomu, že na něco zapomenete.

Buďte trpěliví

Chyby děláme často i při samotném pečení. Tou nejčastější je přehnané kontrolování našeho výtvoru. Právě tím stále měníme teplotu v troubě, což může vést k tomu, že se těsto propeče nerovnoměrně. To samé platí i po dopečení. Plech byste neměli vytáhnout ihned, ale měl by pomalu vychladnout v pootevřené troubě.

Zdroj: https://www.quebradabakingco.com/news-item/common-baking-mistakes/