Summerfield 336672 1280

Příjemné letní dny občas zkazí nelibý zápach potu, tomu lze ale účinně předcházet

Všichni se těšíme na léto. Dny jsou dlouhé, plánujeme dovolenou, posezení u bazénu s rodinou, cyklovýlety a mnoho jiných a krásných aktivit, které nás naplňují a dělají nás šťastnými. Na druhou stranu letní dny vyžadují, abychom se o sebe více starali a pečovali o svůj zevnějšek. To znamená, že bychom měli mít upravenou pokožku, lehký make-up, důkladnou pedikúru a mnoho dalšího. A v neposlední řadě bychom měli dbát na příjemnou vůni našeho těla, což je někdy obtíž. Jak to udělat efektivně?

Ochrana

Někteří se v létě potí více, někteří zase méně. Někdo produkuje více potu, než je třeba k ochlazení těla, a zápach potu bývá většinou intenzivní a nepříjemný. Nejlépe si ráno po probuzení dopřejte vlažnou sprchu a použijte kvalitní antiperspirant, který zabrání pocení. Pokud tomuto způsobu  příliš neholdujete, na trhu jsou k dostání blokátory potu. Ty však používejte až po poradě s lékařem. Večer doporučujeme vysprchovat se opět studenější vodou a problémová místa, která se vám potí nejvíce, zasypat dětským zásypem, který proti pocení skvěle pomáhá.  

Zdroj obrázku: Pixabay

Maskování

Teplé letní dny v nás probouzí vášeň ke sportu. Rádi chodíme běhat, jezdíme na kole a tak dále. Mnoho sportovců, ať už profesionálních, nebo jen těch sezónních, si pomáhá pracími prostředky, které jsou určené přímo na pachy v oblečení, příjemně a intenzivně voní, takže by tyto prostředky měly překrýt zápach potu. Vyzkoušejte je – mnoho z nich se prodává jako kapsle, takže zkuste koupit malé balení, zda se vám osvědčí.

Strava

Možná je to k neuvěření, ale mnoho potravin a nápojů způsobuje nadměrné pocení. Mezi ně patří alkohol, káva, silný čaj, zázvor, kurkuma a mnoho dalších. Lidé, kteří bojují s nadměrným pocením, by se těmto potravinám měli vyhnout. Také se snažte omezit tuky, rafinované cukry a bílkoviny. Naopak si dopřejte meloun, okurky, mátu a banány. 

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-stop-sweating