Cup Coffee With Coffee Beans Spoon

Pro krásné oblečení není třeba mnoho. Stačí si uvařit šálek kávy a počkat na výsledek

Existuje mnoho domácích metod, které zaručí, že bílé oblečení bude vybělené a barva nebude šednout. Podobnou zkušenost sdílí také lidé, kteří mají tipy na černé oblečení. I černá totiž po čase ztrácí svou zářivou barvu a šedne. U oblečení může být patrné, že je seprané nebo se o něj správně nestaráte. Barvu oblíbeným kouskům ale můžete snadno navrátit pomocí jednoduchých metod, které skutečně fungují a navíc skoro nic nestojí.

Použít můžete nálev z kávy nebo čaje

V případě, že chcete mít oblečení černé delší dobu, bude nutné používat k tomu vhodné prostředky. Koupit si je samozřejmě můžete v obchodech, ale mnohem účinnější a levnější bude sáhnout do kuchyně, kde najdete spoustu pomocníků nejen na úklid, ale právě také na udržení černých i bílých barev na svém oblečení. Stačí si udělat kávu nebo čaj a máte vystaráno.

Přírodní barviva najdete nejen v kávě, ale také v černém čaji. Vyplatí se tak mít oboje doma v šuplíku, protože vám tyto suroviny pomohou s ustálením černé barvy na oblečení. A co k tomu musíte udělat? Je to velmi jednoduché. Stačí si uvařit černou silnou kávu nebo čaj. Můžete pak výsledek nalít do přihrádky v pračce, nebo přímo do bubnu, záleží to na vás.

Zdroj obrázku: Freepik

Kávu můžete přidat do každého praní

Pokud chcete mít oblečení černé dlouhou dobu, vyplatí se kávu přidávat do každého praní. Je ale jasné, že pokaždé si třeba nevzpomenete. I na skvrny můžete použít domácí prostředky. Mezi takové patří například kyselina citronová, ocet nebo jedlá soda. Jsou to pomocníci, kteří si poradí i se skvrnami od krve nebo červeného vína.

V podpaží máme nejčastěji skvrny od potu. Ty velmi často na oblečení zůstávají. Proto je vhodné je odstraňovat nechemickými prostředky, které zaručí, že oblečení bude zase bílé a skvrny zmizí. Všechny prostředky stačí nalít nebo nasypat do trochy vody, namočit oblečení a nechat několik minut působit. Pak už stačí pouze klasicky vyprat a máte po problému.

Zdroj: https://airows.com/style/how-to-darken-faded-black-clothing-with-coffee