Electric Iron Shirts

Provoňte své prádlo jednoduše při žehlení. Během nošení si své oblíbené kousky opravdu užijete

Žehlení není oblíbená činnost žádné ženy, i tak se do ní ale občas musí přinutit. Krásně vyžehlené prádlo je vizitkou každého člověka a navíc při něm můžete oblečení také osvěžit vlastní vůní, kterou si doma vyrobíte. Je to přitom velmi jednoduché.

Zkuste si vyrobit vlastní vůni, kterou nalijete přímo do žehličky

Aromatickou tekutinu si můžete vyrobit sami, budete tak mít jistotu, že používáte jen produkty, které jsou zdraví bezpečné, ekologické a hlavně levné. Stačí do rozprašovače nalít 20 ml alkoholu (stačí líh nebo vodka), přidat 10 kapek oblíbené esenciálního oleje a důkladně zamíchat.

K takovému roztoku přidejte 200 ml destilované vody, kterou koupíte dnes nejen na čerpacích stanicích, ale také v kutilských obchodech, ale dá se sehnat i v drogeriích. Znovu všechno zamíchejte a můžete začít používat. Nastříkejte roztok na látku, přes kterou budete následně žehlit jednotlivé kousky oblečení. Jestli máte parní žehličku, přes páru se vůně dostane přímo do vašeho oblečení. To pak může vonět klidně i několik týdnů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Osvěžit domov můžete také přes vysavač

Z vysavače se občas může linout nepříjemný zápach, kterého se můžete snadno zbavit. Nelibá vůně z něj se totiž dostane do vzduchu, ve kterém může vydržet i několik hodin. Proto zkuste osvěžit nejen vysavač, ale také ovzduší doma. Existují vonné tyčinky přímo do vysavače, které ale nevydrží dlouho. Proto zkuste jiný způsob, který je dokonce levnější.

Na podlahu vysypte celý balíček vanilkového cukru. Krásně provoní celou místnost, která bude vonět, jako kdybyste zrovna upekli závin. Jestli vám vadí vanilka, můžete použít klasický cukr, který dejte do skleničky a nalijte na něj několik kapek oblíbeného oleje. Nádobu zavřete a nechte několik dní stát, aby se olej vpil do cukru. Cukr následně nasypte na podlahu a vysajte místnosti.

Zdroj: https://hellolaundry.co.uk/tips-to-make-laundry-smell-good/