Young Person Practicing Batch Cooking With Healthy Food

Zápach v plastových krabičkách zneutralizují noviny, jedlá soda nebo káva

Kulaté, čtverhranné nebo vysoké, plastové dózy snad existují ve všech tvarech. Používají se jako zásobníky na různé suché potraviny včetně mouky, cukru, rýže či těstovin, ale také pro skladování potravin v chladničce. Jsou ideální pro převoz jídel do školy nebo do práce. Plastové nádoby s víčkem patří rozhodně mezi nejužitečnější pomocníky v kuchyni. Jejich předností je, že se mohou používat dlouhá léta. Dobře se čistí, problémem ale může být zápach. Jak tedy zbavit plast zasmrádání? Pomohou jednoduché metody.

Praktické využití v kuchyni

Těžko si dnes někdo představí život bez plastu. A hlavně plastových nádob, které patří v každé domácnosti mezi nejvyužívanější kousky. Každý den slouží pro uchovávání jídla ke svačině nebo k obědu do školy a do práce. V kuchyni se využívají pro skladování suchých potravin, aby se do nich nedostali potravinoví moli. Současně se hodí pro uchovávání omáček či hotových jídel, která zbyla ze společného oběda. Výhodou je, že mohou sloužit dlouhá léta, tedy nebýt zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zapáchající nádoby

Jistě jste si všimli, že se plastové dózy na jídlo snadno obarví. Stačí si jednou vzít do práce zbytek rajčatové omáčky se špagetami a z bílé je nenávratně růžová či oranžová barva. Kromě obarvení mohou nádoby též načichnout skladovanými potravinami. Často pak končí v popelnici na plasty. Nemusí, protože zápach lze z krabiček snadno odstranit. Nepomůže sice mýdlová voda ani drhnutí, ale například obyčejné noviny nebo ocet. Jak je použít?

Noviny, ocet i kávová sedlina

Plastové krabičky mohou trpět na pachy i po umytí v myčce. Nehledě na způsob jejich mytí, zápach je možné odstranit pomocí běžného novinového papíru. Noviny se zmuchlají do nádoby, přes noc se do papíru absorbuje přebytečná vlhkost i zápach. Dózy se mohou taktéž vytřít octem a naplnit zmuchlanými papírovými utěrkami. Neméně efektivní metodou je použití jedlé sody. Na jeden litr se použijí přibližně čtyři lžíce a krabička se do roztoku namočí asi na půl hodiny, poté se umyje běžným způsobem. Do krabičky se může taktéž vsypat lžíce až dvě suché kávové sedliny, nechá se působit v noci pod víčkem a ráno se jen vymyje vodou, zápach bude pryč.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/quick-tips/remove-odors-plasticware/