Close Up Picture Two Tea Bags Dried Tea Leaves With Blank Yellow Paper

Čajové sáčky najdou doma skvělé využití. Postarají se o čistotu a ochrání rostliny

Sáčky s čajem, které se běžně využívají jen k přípravě teplého nápoje, mají i mnoho jiných využití. Budou užitečné například při každodenním čištění nebo jako hnojivo pro rostliny. Ušetříte díky nim peníze, které můžete použít pro užitečnější věci.

Mytí toalety

První možností je osvěžit toaletu pomocí čajového sáčku. Vše, co musíte udělat, je hodit sáček do toalety a počkat pár minut. Nezapomeňte však, že ho poté musíte vyndat. Čajové sáčky mohou ucpat odtok a vést ke vzniku překážek v potrubí. Jejich pozitivní účinek vám však umožní zbavit se sedimentu a ošklivých skvrn. Po vytažení sáčku umyjte vnitřek mísy štětkou a spláchněte vodu.

Čajové sáčky se také používají jako osvěžovač pro boty a zpocené nohy. Dejte produkt do misky s teplou vodou. Ponořte do nich nohy na pár minut a počkejte na účinky. Potom si jen otřete nohy a oblečte si čerstvé ponožky. Čajové sáčky osušte a vložte je do bot. Díky tomu je osvěžíte a zbavíte se nepříjemného zápachu potu. Čaj absorbuje vlhkost a má antibakteriální účinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Špinavý dřez a nádobí

Jídla, která zůstala ve dřezu přes noc, lze těžko vyčistit. Sušený tuk a nečistoty tento úkol neusnadňují. Jediné, co musíte udělat, je naházet použité čajové sáčky přes noc do dřezu a zalít je teplou vodou. Čaj rozpustí veškeré nečistoty a ráno můžete nádobí snadno čistit. Dřez potřete čajovým sáčkem, aby bylo lesklé. Nakonec povrch dočistěte a máte hotovo.

Čaj má spoustu výživových vlastností potřebných pro správný růst rostlin. Jeho hlavní výhodou je skutečnost, že posiluje jejich odolnost. Esenciální oleje obsažené v čajovém sáčku odpuzují všechny škůdce. Jediné, co musíte udělat, je vložit sáček do květináče a zalít rostliny. Tento postup opakujte jednou měsíčně, aby vaše květiny bujně rostly.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/green-living/used-tea-bag-uses.htm