Bananas 652497 1920

Banánová dieta z Japonska pomáhá hubnout, ale má i negativa

Dnes si promluvíme o úžasné ranní dietě, která se těší celosvětovému úspěchu a popularitě. Jakmile byla publikována v knize Watanabe, rozšířila se po celém světě jako požár. Jedná se o velmi jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak může každý přirozeně zhubnout pár kilogramů během velmi krátké doby. Dieta vám na rozdíl od jiných zaručeně neublíží a vychutnáte si ji.

Banánová dieta

Pan Watanabe se snažil zhubnout celé roky a nedosáhl svého cíle ani poté, co vyzkoušel řadu diet. Bohužel žádná z nich nepřinesla žádné, anebo jen velmi malé výsledky. Proto se s manželkou Sumiko rozhodli vytvořit speciální banánovou dietu, která nakonec jeho problém s redukcí váhy vyřešila.

Sumiko Watanabe je farmaceutka a odbornice na preventivní medicínu, zatímco její manžel Hamachi studoval tradiční čínskou medicínu a poradenství na Japonské akademii péče o tělo. Vytvoření této jedinečné diety mělo základ v tradiční medicíně a samozřejmě také v mnoha experimentech, které praktikovali sami a na sobě. Tato strava spočívá ve:

  • vypití sklenice vody při pokojové teplotě,
  • konzumace banánů ihned po probuzení.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pusťte se do toho

Watanabeova strava je specifická a vhodná pro lidi, kteří nechtějí ztrácet čas dietami a zároveň nechtějí dodržovat žádná složitá pravidla. Jedná se o velmi jednoduchý režim, který zahrnuje vypití sklenice vody ráno při pokojové teplotě a konzumaci banánů po probuzení. Až do oběda nejezte nic jiného, než ovoce a zeleninu. K obědu i večeři si můžete dát cokoli, ale nepřehánějte to.

Nepijte mléko a alkohol a jděte vždy spát před půlnocí, protože nedostatek spánku vede také k přibývání na váze. Banány stimulují hubnutí díky velkému množství škrobu. Jsou výborné na hubnutí, protože dodávají pocit sytosti, urychlují metabolismus a redukují buňky. Jsou také bohaté na vlákninu, živiny a úžasně levný způsob, jak se zbavit nadváhy. Ranní strava založená na banánech povzbudí tělo, reguluje hladinu cukru v krvi a napomáhá zdraví obecně.

Největší výhody konzumace banánů

Banány obsahují hodně draslíku a málo soli, díky čemuž jsou ideálním jídlem k překonání hypertenze a snižují riziko cévní mozkové příhody o 40 %. Skvělé jsou také při onemocnění vředy a při anémii. Pokud pociťujete deprese, stres nebo úzkosti, banány mohou pomoci. Hořčík, draslík a minerály totiž normalizují srdeční rytmus a regulují přísun kyslíku do mozku.