Eye 3805227 1920

Zhoršuje se vám zrak? Vyzkoušejte tyto oční cviky

Podle statistik stále více lidí má nějaké zdravotní problémy s očima. Některé výzkumy uvádějí, že je to dokonce více než polovina populace. Pokud i vy si častěji všímáte, že máte problémy s ostrým viděním, začněte své oči pravidelně cvičit. Medicína vám může hodně pomoci, nicméně na rozdíl od očních cviků, řeší zpravidla jen následky, nikoli příčinu. Pokud oční cviky zařadíte do každodenního života, pomohou vám:

  • Prokazatelně zlepšit zrak
  • Uvolnit okohybné svaly
  • Prokrvit oční cévy

Střídavé zaostřování na blízko a na dálku

Toto cvičení můžete provádět i během práce na počítači a dopřát tak očím krátký odpočinek. Sedněte si do otevřeného prostoru, abyste měli dobrý rozhled do dálky. Vyberte si předmět, který je blízko vás a poté předmět několik metrů vzdálený. Poté zaostřujte svůj zrak každých 10 sekund z blízkého předmětu na vzdálený. Cvičení provádějte po dobu 5 minut.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Uvolnění a zahřátí

Tomuto cviku se odborně říká Palming a jeho cílem je uvolnit ztuhlé oční svaly. Zavřete oči a zhluboka se několikrát nadechněte a vydechněte. Následně třete dlaně rukou, dokud se nezahřejí a poté je jemně přiložte na oční víčka. Netlačte a volně nechte vstřebat teplo z dlaní. Až se teplo zcela vstřebá spusťte ruce z očních víček a tento proces opakujte nejméně třikrát.

Pohyby do stran a kroužení

Nejprve si uvolněte krční páteř a několikrát pomalu zakružte hlavou. Uvolníte si tím krásně svaly a prokrvíte nervy. Potom zavřete oči a pohybujte očima doleva a doprava, následně začněte očima pomalu kroužit, a to nejprve po směru hodinových ručiček, pak proti. Opakujte pětkrát. Po dokončení cviku, oči otevřete a nechte minutu odpočinout. Dále pokračujte už s otevřenýma očima. Podívejte se doprava dolů, doleva nahoru, pak doleva dolů, a nakonec doprava nahoru. Tuto základní sestavu opakujte dvakrát.