Curtain Interior Decoration Living Room

Ruličky od toaletního papíru vylepší vzhled pověšených závěsů

Interiér bytu či domu bude působit útulně, když okna vybavíte záclonami a závěsy. Jednak mírně tlumí zvuk, jednak také pomáhají stínit, aby v bytě nebylo takové horko, když je léto a sluneční paprsky svítí ostře. V současnosti si lze závěsy koupit již hotové, takže je stačí jen na okno pověsit. Jak to ale udělat, aby to bylo jako od profesionála?

Hotové závěsy

V prodejnách s bytovým textilem si lze pořídit oblíbené závěsy s kovovými oky, kterými stačí protáhnout tyč od garnýže na okně. Když to takto uděláte, možná zjistíte, že závěs sice visí, ale záhyby tvoří nepravidelné, což nevypadá právě nejlépe. Takže se pravděpodobně pustíte do jejich úpravy s nejistým výsledkem. Pečlivě pověšené závěsy přitom vytvářejí útulnější dojem v bytě. Celé tajemství správného postupu tkví v technice zavěšení závěsů. Co byste měli udělat?

Zdroj obrázku: Freepik

Kouzlo ruliček od toaletního papíru

Toaletní papír je nezbytnou výbavou každé domácnosti. Týdně se ho spotřebuje více než dost. Až budete příště chtít ruličku od papíru vhodit do odpadkového koše, zastavte a schovejte si ji. Stejně tak to udělejte i s dalšími, abyste nasbírali aspoň deset kousků. Budete je totiž potřebovat pro zavěšení závěsů.

Jedna rulička za druhou

S tímto nápadem přišel jeden uživatel Instagramu a hned se s ním svěřil svým sledujícím. Tak proč to nezkusit jako on? Je to velmi jednoduché. Vezmete závěs s kovovými oky. Navlečete na tyč jedno oko a po něm hned papírovou ruličku od toaletního papíru. Pak bude následovat další kovové oko a další rulička.

Takto to budete dělat až do konce závěsu. Nyní ho můžete pověsit na okno. Díky ruličkám vytvoříte pravidelné záhyby, které budou vypadat velmi dobře. Jako od profesionála. Určitě si toho všimnou i vaše návštěvy, kterým pak kouzlo můžete prozradit. Vzhledem k tomu, že na tyči budou i papírové ruličky, je vhodné, aby byl závěs neprůhledný.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/curtains-paper-roll-hack-36798758