Legs 2635038 1280

S kuřími oky si snadno poradíte doma, stačí zajít do kuchyně pro účinný prostředek

Kuří oka nejenže nevypadají vůbec dobře, ale také při chůzi způsobují nemalou bolest. Takové estetické, ale i bolestivé potíže se nejčastěji tvoří na chodidlech – na prstech či patách. Dále také na dlaních. Jak se kuřích ok nejlépe zbavit?

Špatně zvolená obuv

Mezi nejběžnější spouštěče kuřích ok patří špatně zvolené boty, především pokud tlačí. Jakmile se vám na chodidlech objeví kuří oka, která jsou velká a bolestivá, bude nejlepší navštívit kožní ambulanci a nechat si oka odstranit. Ovšem neměli byste jednat až se potíže zvětší, pomozte si dříve. 

Citronová voda

Chcete-li se zbavit těchto potíží, smíchejte litr teplé vody se šálkem citronové šťávy. Nalijte vodu s citronem do lavoru a namočte si do něj nohy. Opakujte každý den, dokud kuří oko nezmizí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ricinový olej

I ricinový olej má dobré účinky na kuří oka. Stačí, když olej budete vtírat přesně na postižené místo dvakrát denně. Po několika dnech může kuří oko úplně vymizet. Olej nechte na místě vždy působit, proto si ihned neoblékejte ponožky. Můžete také použít gázu, kterou namočíte do ricinového oleje, přiděláte ji na kuří oko, přelepíte náplastí a navlečete si ponožku – nechte působit přes noc.  

Mokrý čajový pytlík

I tento způsob může být účinný. Použijte mokrý pytlík černého čaje. Po uvaření čaje odložte pytlík stranou, aby měl čas vychladnout. Poté položte pytlík na kuří oko a vydržte alespoň pět minut. Tuto akci každý den opakujte. Oblast kolem oka bude méně bolestivá a zanícená. Navíc dokáže urychlit regeneraci.

Ovesné vločky

Účinným pomocníkem se může stát i odvar z ovesných vloček. Uvařte dvě sklenice vloček ve čtyřech litrech vody. Vařte přibližně půl hodiny. Poté nechte mírně vychladnout a do tekutiny si namočte ruce nebo nohy na deset minut. Je třeba mít na paměti, že výše zmíněné metody budou fungovat především na malá kuří oka, ta velká musí být odstraněna lékařem nebo náplastmi z lékárny.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/foot-care/home-remedies-for-corns-calluses/