Lemon 958270 1280

Zápach některých potravin se proplazí celou lednicí. Klíč je ve správném skladování

Čas od času se v ledničce objeví nepříjemný zápach, který je obvykle spojen se skladováním zastaralých potravin. Čím déle zápach z ledničky trvá, tím horší to je pro jiné produkty, protože do nich zápach prosakuje. Naštěstí existuje několik jednoduchých způsobů, jak se ho účinně zbavit. Jak odstranit nepříjemný zápach z ledničky?

Jak se účinně zbavit ošklivého zápachu?

V první řadě je nutné najít příčinu nepříjemného zápachu. Zkontrolujte všechny výrobky v ledničce, a pokud vykazují známky zkažení, vyhoďte je. Čichněte k obsahu otevřených konzerv, stejně jako k naříznutému ovoci a zelenině.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mytí je základ

Důkladné mytí ledničky obvykle pomáhá nepříjemný zápach odstranit. Nepotřebujete používat drahé prostředky, stačí sáhnout po vodě a přidat trochu prostředku na mytí nádobí či citronové šťávy. Nezapomeňte také pečlivě vyčistit police a zákoutí. V novějších zařízeních je v ledničce odtokový otvor, kde se často shromažďují zbytky potravin a tvoří se plísně. Před vložením jídla do ledničky její vnitřek utřete do sucha.

Tlumiče zápachu

V obchodech si můžete koupit speciální absorbéry, které rychle neutralizují nepříjemný zápach. Sáhnout můžete také po přírodních prostředcích, které jsou bezpečné pro chlazené potraviny a také velmi účinné. Umístěte do ledničky trochu mleté kávy, několik plátků citronu, polovinu jablka nebo trochu jedlé sody. V ideálním případě tyto tlumiče denně měňte.

Uzavíratelné misky

Obzvláště aromatické potraviny uchovávejte v uzavíratelných krabičkách a miskách. Špatně skladovatelné potraviny pomůže ochránit také potravinářská fólie. V lednici také rozdělte využití zásuvek či poliček, a skladujte zvlášť zeleninu, zvlášť maso atd.

Teplota

Udržujte teplotu uvnitř ledničky stabilní. Zbytečným otevíráním vnitřek oteplujete, což prospívá množení bakterií a plísní, ale také zvyšuje spotřebu energie. Stejný efekt jako časté otevírání má také ukládání horkých jídel do ledničky.