Front View Woman Posing Bathroom With Toiletries

S ucpaným odtokem se vypořádá každá žena sama. Domácí pomocníci přijdou rychle na pomoc

Ucpaný odtok ve vaně dokážeme velmi snadno rozpoznat. Tento problém nastává, když voda po koupeli odtéká velmi pomalu. Při odtoku vody se mohou objevit i charakteristické vzduchové bubliny a z trubek budou vycházet zvuky. Poradit si však můžete i bez zásahu instalatéra.

Diagnostika problému

Tento problém se neopraví sám. Čím déle budete čekat, tím hůře se bude odtok dávat do pořádku. Příčiny ucpání odtoku mohou být různé. Právě na tomto místě se hromadí zbytky mýdla a jiné kosmetiky používané při každodenním mytí. Vodní kámen také zanechává svoji stopu. Kromě toho se do procesu zapojují i ​​vlasy a ty mají za následek vznik poruchy.

Jako první pomoc můžete použít horkou vodu, se kterou se vyplatí začít při čištění odtoku. Velmi dobře se vyrovná se zbytky mýdla, které způsobují potíže s odtokem vody. Ve velkém hrnci stačí uvařit alespoň čtyři litry vody. Nalijte je do odtoku a dávejte pozor, abyste se nespálili.

Zdroj obrázku: Freepik

Babiččiny rady

Velmi častou příčinou ucpání potrubí je usazování vodního kamene. Toto je běžný problém v mnoha domácnostech. V takové situaci potřebujete něco silnějšího než samotnou vařící vodu. Na pomoc přichází ocet, který je jedním z nejúčinnějších přípravků používaných při domácím čištění bez chemie. Nalijte jednu sklenici nezředěné tekutiny do odtoku a nechte půlhodinu působit. Potom už jen nalijte horkou vodu do odtoku.

Můžete zkusit použít i jedlou sodu. Do odtoku nasypte pět polévkových lžic jedlé sody a zalijte sklenicí octa. Z odtoku začne vycházet pěna, což je jednoznačný signál, že prostředek funguje. Dávejte pozor, celá směs může podráždit dýchací cesty. Po 15–20 minutách nalijte do odtoku horkou vodu z konvice. Toto zajistí čistý odtok.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/bathrooms/how-to-unclog-a-bathtub-drain