International Ingress Protection Rating Liquid Water Drops Glass Smartphone

Sáčky se silikagelem pomohou zbavit vlhkosti auto nebo politou elektroniku

Obvykle s těmito nenápadnými sáčky zacházíme jako s odpadem a automaticky je vyhazujeme do koše. I když jste to pravděpodobně nevěděli, tyto sáčky mají velké množství využití, která mohou být v domácnosti velmi nápomocná.

Nenápadný vynález

Malé sáčky naplněné granulemi se nejčastěji nacházejí v krabici s novými botami, ale používají se i k ochraně jakéhokoli jiného druhu oblečení. Krystaly uzavřené v papírovém sáčku se nazývají silikagel. Je to odolná a levná látka, která dokáže absorbovat vlhkost, jež může deformovat obuv nebo oděvy nebo nebo vést k jejich nepříjemnému zápachu.

Využít je můžete například na mlžící se okna v autě. Při cestování autem bychom měli zajistit dokonalou viditelnost, ale v zimě je to obzvlášť obtížné. Teplotní rozdíl mezi vnitřkem vozidla a vnějším prostředím způsobuje, že se na oknech hromadí vodní pára. Samozřejmě vám pomůže silikagel. Tento problém by mělo vyřešit několik sáčků umístěných na přístrojové desce.

Zdroj obrázku: Freepik

Prodloužení životnosti

Nehody se stávají běžně. Nejoblíbenějším trikem je vložit utopený telefon nebo politá sluchátka do krabice naplněné rýží. Rýžová zrna mají účinně absorbovat vodu, ale v praxi je to jinak. Je mnohem lepší vysypat obsah několika sáčků se silikagelem do igelitového sáčku, vložit do něj zařízení, pevně uzavřít a nechat 2–3 dny. Správné skladování potravin je absolutním základem. Většina potravin nemá ráda vlhkost, protože způsobuje jejich plesnivění nebo jiné kažení. Vložte do kuchyňské skříňky několik sáčků se silikagelem a budete své potraviny před vlhkem chránit.

Užitečný trik, pokud jste fyzicky aktivní člověk a pravidelně trénujete mimo domov. Při odchodu do tělocvičny přidejte do svého zavazadla několik sáčků silikagelu, které se dobře vyrovnají se zpocenými oděvy nebo mokrými ručníky. Tímto způsobem snížíte riziko bakteriálního růstu a nepříjemné pachy už nebudou z tašky vycházet.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/11-uses-for-silica-gel-packets/