Spa Treatment Product Female Feet Hand Spa Orchid Flowers Ceramic Bowl

Sametově hebké paty si můžete užít po celý rok. Léčivá koupel zatočí se suchou pokožkou

V létě nohy vyniknou v sandálkách nebo v pantoflích, na ošetřování chodidel a zejména pat by se však nemělo zapomínat ani v době, které vládnou uzavřené a šněrovací boty. Ztvrdlé, nebo dokonce popraskané paty jsou sice estetickým problémem, ale též zdravotním, může dojít k rozšíření ran, k infekci a k zanícení. Jakým způsobem o paty pečovat pomocí koupelí? Budete se divit, ale na ošetření stačí obyčejná sůl, aspirin nebo mléko. Teď už jen najít čas a připravit si příjemnou koupel!

Koupel se solí z Mrtvého moře

Přírodní sůl z Mrtvého moře patří mezi nejúčinnější prostředky. Získává se vysušováním mořské vody v lagunách, u nás je k dostání ve specializovaných prodejnách, v lékárnách nebo v drogeriích. Sůl se přidává přímo do nádoby s teplou vodou, pokožce se uleví a obsažené minerály pomohou s regenerací při prasklinách nebo škrábancích. Má taktéž dezinfekční účinky, během koupele se kůže zbaví spor plísní nebo možných bakterií.

Zdroj obrázku: Freepik

Kuchyňská sůl jako dostupnější alternativa

Ne každý má prostředky k tomu, aby si mohl koupit vybranou sůl z Mrtvého moře, ale obdobných účinků lze docílit také pomocí obyčejné kuchyňské soli. Působí dezinfekčně, k tomu pomáhá s uvolněním a regenerací postižené kůže. Sůl se může používat rovněž jako peeling, během kterého dojde k odstranění odumřelých buněk epidermis a k podpoře lymfatického systému. Účinně působí též aspirin, který se může rozpustit ve vodě, případně se hodí vytvořit kaši z deseti tablet a malé skleničky čistého alkoholu, směsí potřít nohy a nechat působit pod fólií a navlečenými ponožkami celou noc.

Koupel s příměsí bylinek

Popraskané paty mohou potrápit, při hlubších prasklinách hrozí infekce a bolestivost při chůzi, proto je vhodné opakovat koupele asi dvakrát týdně. K soli se hodí přidat bylinky, které zlepšují stav pokožky, zejména kostival, semínka pískavice řeckého sena nebo řebříčku. Lékem na suchou a poškozenou kůži je lněné semínko. Vždy dodržujte vyvážený poměr soli a bylinek, na menší nádobu asi dvě lžíce od obou přísad. Efektivně funguje rovněž mléko. Do ohřátého mléka se vloží nohy, po 10 minutách se vyjmou a bez osušení se do nich vetře trocha jedlé sody. Následně se opět vloží do mléka na 5 minut. Na závěr se opláchnou chodidla teplou vodou a usuší.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/beauty/a30915540/how-to-heal-cracked-heels/