Expressive Middle Aged Woman Posing

Dlouhověkost nezajistí zázračný elixír. Cesta k ní je mnohem jednodušší, dosáhnout jí může kdokoli

Správně sestavený jídelníček může hrát významnou roli, nejen co se týče zdraví, ale také dlouhého života. Víte, že správnými potravinami si můžete zajistit o několik let delší život? Co byste do jídelníčku měli zařadit? Podrobnosti se dozvíte, pokud budete číst dál. Autoři mnoha studií se shodují v tom, že je potřeba do těla dostat hlavně hodně vitaminů a minerály. Naopak bychom měli vynechat jednoduché cukry a sacharidy, které našemu tělu nic nedají.

Zapomeňte na diety, které nefungují

Mnoho lidí se často rozhodne, že si bude během života dopřávat, a když bude potřebovat zhubnout, sáhne po dietách. Bohužel ty ve většině případů způsobí jojo efekt, který se může opakovat při každé snaze zhubnout. Je tedy lepší změnit svůj životní styl a do svého jídelníčku zařadit potraviny, které můžeme jíst i ve velkém množství a nebudou nám ubližovat.

Co tedy jíst, abyste se dožili vysokého věku? Recept na dlouhověkost neexistuje, ale určitě se vyplatí jíst potraviny, které tělu zajistí nejen vitaminy, ale také minerály a živiny, ze kterých bude tělo těžit po celý den. Dnes si můžete vybrat, jak se budete stravovat. Někdo dává přednost přerušovanému půstu, jiný se vydá směrem veganství nebo vegetariánství.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny vás udrží dlouho naživu?

Vědci tvrdí, že některé potraviny skutečně mohou prodloužit život, pokud je budete jíst pravidelně. Některé diety dokonce slibují, že budete žít dlouho, pokud si právě tu danou dietu osvojíte. Vědci tvrdí, že některé diety opravdu mohou zajistit delší život. K tomu je ale potřeba jíst potraviny, které dodají potřebné živiny a jsou snadno dostupné. Mezi takové se řadí nejen ovoce nebo zelenina, ale také kvalitní luštěniny.

Dále je potřeba si uvědomit, v jakém prostředí žijete. Pokud bydlíte na vesnici, máte napůl vyhráno, protože čisté životní prostředí hraje velkou roli právě u dlouhověkosti. Odborníci se shodují v tom, že je potřeba globálně omezit spotřebu masa, protože právě to je cesta, která napomůže dlouhému životu ve zdraví.

Zdroj: https://www.denverhealthmedicalplan.org/blog/10-best-foods-longevity