Ketchup Stains Yellow Tshirt Daily Life Dirty Stain Wash Clean Concept

Skvrny od krve nejsou žádný problém. Prostředky nejen z kuchyně si s nimi hravě poradí

Objevili jste tmavé skvrny od krve na svém oblíbeném kousku oblečení? Pokud budete vědět, jak na to, nebude pro vás žádný problém skvrnu dostat dolů. Jsou totiž způsoby, kterými odstraníte krvavou skvrnu snadno a rychle.

Je nutné metody použít správně, abyste skvrnu odstranili

Pokud je krev na oblečení čerstvá, nejlépe uděláte, pokud ji dáte pod studenou vodu. Poté použijte obyčejnou sůl. Až bude skvrna méně vidět, můžete oblečení vložit do pračky a vyprat, jak jste zvyklí. Všechna krev by z oblečení měla zmizet. I v dalším případě je nutné nejdříve oblečení ponořit do studené vody. Na skvrnu poté dejte mýdlo a rukama drhněte skvrnu. Dělejte tak dlouho, dokud neuvidíte velké množství pěny. Poté oblečení opláchněte pod studenou vodou a postup opakujte, dokud skvrna nezmizí.

Nikdy na odstranění krvavých skvrn nepoužívejte horkou vodu, která ovlivňuje proces srážení krve. Skvrn byste se tak nikdy nezbavili. Pokud tyto dvě metody selžou, můžete použít čpavek. Není to sice přírodní metoda, ale opravdu funguje. Můžete ho přidat do praní prádla, a tím odstranit krev. Materiály zůstanou nepoškozené a oblečení bude jako nové.

Zdroj obrázku: Freepik

Krve se zbavíte namočením oblečení do peroxidu vodíku

Jestli máte možnost, můžete použít také peroxid vodíku. Stačí ho přilít ke špinavému oblečení do misky a nechat 15 minut působit. Oblečení následně opláchněte pod studenou vodou a vyperte. Doma ve spíži najdete mnoho surovin, které pomohou k odstranění skvrn od krve. Jsou to například jedlá soda nebo sůl.

Jedlou sodu smíchejte s vodou, vytvořte hustou pastu a tu aplikujte přímo na skvrnu, nechte asi půl hodiny působit a poté oblečení namočte do studené vody. Použít jako odstraňovač skvrn můžete také obyčejné mléko. Stačí do něj oblečení namočit na celou noc a poté normálně vyprat. Dobře bude fungovat také fyziologický roztok.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/laundry/remove-blood-stains.html