Carpet Cleaning Vacuum Cleaner

Skvrny z koberce pomůže vyčistit bramborový škrob

Koberce jsou nejen estetické, ale také praktické. Pokud je takový koberec dobře zvolený a položený, pomůže vám s tepelnou i hlukovou izolací vaší domácnosti. To první ocení vaše peněženka, i když snad nadcházející zima nepřinese tak závratné ceny energií jako ta loňská. To druhé pak každý člen domácnosti, zejména pokud máte smůlu na poněkud hlučnější sousedy. Ale koberce mají bohužel i své nevýhody. Oproti jiným podlahovým krytinám se obtížněji čistí, když dojde na nejhorší a objeví se na nich skvrny, které se jen těžko odstraňují. Tedy pokud nevíte, jak na ně.

Profesionální firma

Pozvete-li si domů profesionály s přístrojem za několik set tisíc korun a celou paletou účinné chemie, vaše koberce budou po jedné či dvou procedurách skutečně vypadat skoro jako nové. Ale pravděpodobně vás to také vyjde zhruba na stejné peníze, jako kdybyste si prostě zajeli pro nový koberec do nějakého výprodeje. Profesionálové se vyplatí jen velkým firmám s tisíci čtverečními metry koberců, domácnost s několika desítkami metrů si může nechat zajít chuť.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí čištění

Ale neklesejte na mysli, i domácí čištění může být stejně účinné jako to profesionální, jen to bude o něco pracnější. Koberec nejprve pořádně vyklepejte, pokud je to možné, nebo alespoň důkladně vysajte. Tak se zbavíte klasických nečistot, jako jsou drobky, prach, chlupy mazlíčků a podobně.

Bramborový škrob

A teď je čas na odstranění skvrn. Nebudete potřebovat žádný zázračný chemický prostředek, ale úplně obyčejný bramborový škrob ze supermarketu. Koberec škrobem zasypte a nechte ho působit alespoň čtyři hodiny. Pokud přes koberec nepotřebujete chodit, klidně ho nechte posypaný škrobem přes noc. Pak jej důkladně vysajte nebo vyklepejte. Škrob na sebe natáhne všechny zažrané nečistoty a vy pak budete moci skvrny odstranit pomocí mýdlové vody nebo jedlé sody rozmíchané v troše teplé vody.

Zdroj: https://bestjive.com/potato-starch-a-solution-to-20-problems-why-you-should-use-this-forgotten-product/