Man White Shirt Businessman Pants Shirt

Snadný postup, díky kterému bude košile vždy perfektně vyžehlená

V dnešní době je košile základ formálního oděvu. Nic ale nezkazí dojem víc než to, když je zmačkaná. Její žehlení ale není hračka, jak nejspíš všichni víme. Pomocí správného postupu si ale můžete práci značně ulehčit. Jaký že to vlastně je? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Vždy postupujte odshora dolů

U žehlení košile je důležité to, odkud začneme. Nejlepších výsledků dosáhneme, když budeme postupovat odshora dolů. To znamená, že prvně se vrhneme na límeček. Jeho žehlení je poměrně jasné. Akorát nezapomeňte naznačit cípy, které ohraničují motýlka či kravatu. Také byste rozhodně neměli vynechat část, která spojuje límec a záda košile.

Po límečku se soustřeďte na rukávy. Jeden si vždy natáhněte přes žehlicí prkno a plynule ho vyžehlete z obou stran. Takto opakujte postup i u druhého rukávu. Nevynechejte ani prostor kolem knoflíků.

Zdroj obrázku: Freepik

Velké plochy si nechejte na konec

Poté, co budete mít rukávy i límeček hotové, můžete se vrhnout na větší plochy košile. Ty se vám budou také žehlit o to lépe. Záda by neměla být nijak komplikovaná, jelikož jde o rovnou plochu. Košili si přehoďte přes prkno a vyžehlete. Jediné, na co je třeba pamatovat, je to, aby byl předek košile odhrnut zpod látky a nedělal vám tak neplechu.

Žehlení přední strany také není kdovíjak komplikované. Důležité je, abyste si látku podle švů správně srovnali. Nejvíce se pak zaměřte na místa, na kterých prvně ulpí zrak. To znamená ramena a zapínání kolem knoflíků. Celou plochu pak klasicky přejeďte.

Košili nikdy neskládejte

Je také důležité zmínit, že košili byste vždy měli vyvěsit. Při skládání by pravděpodobně došlo k opětovnému pomačkání, které by vaši předchozí práci úplně znehodnotilo. Vždy tak košili pověste na ramínko.

Pokud si chcete žehlení příště ušetřit, zvažte možnost napařování.

Zdroj: https://www.fashionbeans.com/article/how-to-iron-a-shirt/