Young Woman Ironing Clothes

Spálená žehlička je pro oblečení pohroma. Díky osvědčeným metodám bude znovu jako nová

Spálená žehlička je noční můra každé ženy. Stane se totiž velmi snadno, že žehlíme, někdo na nás zavolá a my zapomeneme žehličku vypnout. Problém ale můžeme snadno vyřešit, protože domácími metodami lze přístroj vyčistit, aniž bychom za to dávali obrovské peníze. Prevencí ale je dávat při žehlení pozor. Spáleniny mohou zanechat stopy i na samotném oblečení.

Žehlení si ulehčete, co nejvíc to jde

Jaké nápady se vám budou hodit? Žehlicí plocha se snadno může spálit, když zapomenete žehličku vypnout, protože si potřebujete odběhnout. Oblíbený oděv tak můžete maximálně vyhodit a žehličku budete muset pracně drhnout, abyste ji zbavili spálenin. Existují ale metody, které jsou účinné, a přitom si poradíte domácími prostředky. Jakými produkty můžete odstranit spáleniny?

Dobré je žehličku pravidelně odvápňovat. Jinak se budou na žehlicí ploše objevovat nevzhledné hnědé pruhy, které se pak časem objeví také na oblečení, ze kterého je už nedostanete. Zabere vám mnoho času, než takové skvrny dostanete ze své žehličky. Jak tedy žehličku vyčistit, abyste ji mohli znovu používat?

Zdroj obrázku: Pixabay

Z jakého materiálu máte žehličku?

Pokud máte keramickou žehličku, bude vám stačit citronová šťáva, do které namočíte bavlněný hadřík a spálené místo jen potřete. Žehlička ale musí být vychladnutá, nezapomínejte na to, protože horkou žehličku nevyčistíte nikdy. Jestliže je skvrna odolná, můžete použít ocet a jedlou sůl. Co se týče ocelové žehlicí plochy, tam se sice budou hodit chemické prostředky, je to ale zcela zbytečné.

Žehličku vyčistíte například solí. Na kus papíru nasypte kuchyňskou sůl, vyžehlete horkou žehličkou a díky horkému vzduchu se sůl vetře do spáleniny a poté ji velmi snadno odstraníte. Teflonovou žehličku zase vyčistíte tak, že nalijete do misky trochu octa a namočíte do něj hadřík. Jsou to účinné metody, které fungují a navíc nezatěžují životní prostředí.

Zdroj: https://puracy.com/blogs/cleaning-tips/how-to-clean-iron-looking-brand-new