Beautiful Girl Opens Fridge Thinks What Eat

Správné uspořádání lednice: každá police je vhodná pro jiný typ potravin

Pokud potraviny v chladničce správně uložíte, dokážou vydržet mnohem déle. Máma chemička, známá na internetu, se rozhodla podělit o rady, jak správně uspořádat chladničku. Poukazuje na fakta, o kterých ví jen málo lidí, ale dokážou velmi pozitivně ovlivnit náš život.

Nápomocný internet

Sylwia Paneková neboli Máma chemička provozuje profil na Instagramu, ve kterém se věnuje mimo jiné čištění domácnosti. Jak se můžete dočíst, říká si „velvyslankyně octa a jedlé sody“ a zaměřuje se na témata jako ekologické čištění, redukce plastů, chemie kolem nás nebo úspory.

Máma chemička získala široké publikum a její instagramový profil sleduje již přes 88 tisíc lidí. Tentokrát Sylwia Paneková sdílela několik pravidel týkajících se uspořádání jídla v chladničce. Aby výrobky uložené v chladničce zůstaly čerstvé déle a nekazily se příliš rychle, musíme vědět, jak je v ní zorganizovat. Ano, na umístění záleží, protože na každém místě v chladničce je jiná teplota.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné uspořádání

Způsob, jakým se výrobky skladují v chladničce, ovlivňuje jejich svěžest. Proto je důležité vědět, jaká je teplota na policích. Máma chemička sdílela grafiku, která ukazuje, co je nejlepší zařadit na jednotlivá místa, a mimochodem zdůraznila, že je vhodné přečíst si i doporučení výrobce spotřebiče. Jak se ukazuje, horní police je nejteplejší, což znamená, že byste tam měli dát jídlo, které nevyžaduje silné chlazení. Toto místo je vhodné mimo jiné pro skladování různých druhů koláčů.

Střední police by měly být vyhrazené pro výrobky, které mají krátkou trvanlivost. Vyšší teploty jsou na horních policích, a proto stojí za to sem uložit například mléčné výrobky. Na druhé straně uzeniny, otevřené výrobky a hotová jídla je vhodné skladovat na spodních. Nejnižší police v chladničce má nejnižší teplotu, což znamená, že by měla být určená pro výrobky, které se rychle kazí. Nejlepší je dát sem syrové maso a ryby.

Zdroj: https://www.eatright.org/food/home-food-safety/safe-food-storage/refrigerate---the-basics