Prani3

Prodlužte život své pračce správnou péčí. Stačí dodržet několik snadných kroků

Pračku najdeme určitě v každé běžné domácnosti a je jedním z nejvíce používaných domácích spotřebičů. Pračka velmi dobře slouží i několik let, ale aby tomu tak bylo, potřebuje pravidelnou a správnou péči. Co všechno tedy můžete pro svou pračku udělat, abyste udrželi její funkčnost na maximální úrovni a prodloužili jí život?

Nepřeplňujte buben

I taková obyčejná zásada, jako je nepřeplňování bubnu pračky, může zlepšit její funkčnost a prodloužit život. Na jakou zátěž je určen zrovna buben vaší pračky, najdete napsané v návodu. Přetížený buben pračky má nejen vyšší spotřebu vody a horší výsledky praní, ale hlavně riziko havárie.

Zdroj obrázku: Freepik

Občas perte bez prádla

Ano, čtete dobře. I vyprat pračku alespoň jednou měsíčně naprázdno je velmi dobrou prevencí pro její údržbu. Díky tomu odstraníte z bubnu pračky nečistoty, které se při praní prádla usazují. Odstraníte tak z pračky zápach, mikroby i jiné nečistoty, které vám mohou praní komplikovat. Znečištěná pračka nemůže nikdy dobře vyprat.

Vsaďte na pravidelnost

Nejlepší, co můžete udělat, je čistit pračku pravidelně. Prokážete jí tím mnohem větší službu, než když budete čistit pračku jednou za dlouhou dobu a strávíte nad ní celé hodiny. Pravidelně myslete na odstranění vodního kamene, usazenin z pracích prostředků, chlupů domácích zvířat, vlasů a jiných nečistot, které se drží v bubnu pračky.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě toho je nutné také dbát na pravidelnou údržbu filtru, který v pračce najdete. Filtr není nutné čistit jednou měsíčně jako buben pračky, bohatě postačí vyčištění jednou za dva měsíce. Vzhledem k tomu, že filtr se nedostává do kontaktu se špinavým oblečením a celou řadou pracích prostředků, vydrží čistý po delší dobu.

Kromě bubnu pračky a jejího filtru nezapomínejte na pravidelné čištění těsnění. To najdete právě v bubnu pračky. Najdete v něm usazeniny těch nejrůznějších typů nečistot. Když se těchto nečistot nahromadí více, zapříčiní nepřilnavost těsnění a při praní se tak můžete dočkat nepříjemného překvapení v podobě potopy.

Zdroj: https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/steps-for-maintaining-your-washing-machine