Washing Machine Is Loaded With Laundry Washing

Na pračku denně spoléháme, aby dlouho sloužila, musíme se o ni starat

V dnešní době si nedokážeme představit život bez pračky, která celý proces praní usnadňuje. Pravidelným praním dostává zabrat nejen celá pračka, ale také její filtr, buben i zásobník na prací prostředky. Právě filtr pračky patří mezi nejdůležitější součásti celého stroje. Jak správně o něj i celou pračku pečovat?

Prostor pro odpočinek

Vždy perte na správné otáčky a teplotu. Stejně důležité je dodržovat minimálně hodinové rozestupy mezi jednotlivými cykly. Pokud budete prát několikrát denně a nedáte stroji prostor k odpočinku, cesta k brzkému selhání může být velmi krátká.

Nepřeplňujte buben

Každá pračka má předem stanovený výkon, což znamená, že se vejde tolik věcí, kolik výrobce doporučil. Přeplněný buben způsobuje vyšší spotřebu vody, méně efektivní praní a navíc může pračku zcela zničit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vodní kámen

Tvrdá voda je jedním z největších nepřátel praček. Pro pračku škodlivý vodní kámen se může usadit na mnoha součástech pračky. Může poškodit nejen buben a ohřev, ale také vypouštěcí hadici. Chcete-li se o pračku postarat a chránit ji před vodním kamenem, ujistěte se, že používáte vhodné čisticí prostředky. Pokud nechcete používat chemii, zkuste domácí způsoby. Jedním z nich je použít jedlou sodu a provést s ní tzv. prázdné praní.

Perte s prázdným bubnem

Nejméně jednou měsíčně vyperte prázdný buben, abyste odstranili nečistoty z pračky. Nejlepší je nastavit celý prací cyklus s vysokou teplotou, který zlikviduje všechny mikroby, které jsou zodpovědné za nepříjemné pachy.

Jak vyčistit filtr pračky?

Filtr je velmi důležitou součástí každé pračky. Jeho úkolem je odvádět znečišťující látky z vody. Když je filtr znečištěný, voda a nečistoty se v pračce shromažďují, praní poté není účinné. Filtr proto jednou za čas z pračky vyjměte, opláchněte ho teplou tekoucí vodou a očistěte od pevných nečistot. Více znečištěný filtr vložte do nádoby s vodou a nechte několik minut odmočit.

Zdroj: https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/steps-for-maintaining-your-washing-machine