Woman Bed

Suché a popraskané paty už vás trápit nemusí. Po domácí kúře budou sametově hebké

Popraskané paty jsou trnem v oku nejen v létě. Každá žena touží vypadat po celý rok krásná, k tomu suché paty mohou bolet a praskají. Existují však domácí jednoduché způsoby, které se s tímto problémem efektivně vyrovnají.

Myslete na paty po celý rok

O svá chodidla bychom se měli starat pravidelně, nejen během léta, kdy je více vystavujeme světu. Hlavně v zimním období si naše pokožka zaslouží zvláštní péči a hydrataci. Na pomoc nám může přijít spolehlivá jedlá soda. Existuje několik způsobů, jak si připravit domácí lázně pro své nohy s pomocí jedlé sody. Jedním z nich je koupel v sodě a soli. Abyste se postarali o popraskané nohy, stačí rozpustit dvě polévkové lžíce sody a dvě polévkové lžíce soli ve velmi teplé vodě a poté namočit nohy do mísy asi na 20 minut.

Potom už jen otřete zbylou epidermis z pat. Ještě účinnějším způsobem je peeling ze sody. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce sody se lžící vody, aby se vytvořila hustá pasta, a výsledná kaše se vtírá do nohou, které byly předtím namočené na několik minut v teplé vodě. Asi po 5–‍10 minutách musíte peeling omýt vlažnou vodou a otřít mrtvou epidermis. Po této kúře se vyplatí aplikovat hydratační krém.

Zdroj obrázku: Freepik

Léčba aspirinem

Možná vás to překvapí, ale aspirin můžete využít i k jiným účelům než jen proti bolesti hlavy. Můžete jej využít k mimořádně účinné dvoutýdenní léčbě. Stačí, když rozdrtíte 5 tablet aspirinu a zalijete je malým množstvím 70procentního alkoholu. Máte-li například líh, stačí asi 250 ml. Přísady míchejte, dokud se rozdrcené tablety nerozpustí. Výsledný roztok pro domácí ošetření nalijte do malé skleněné láhve a odložte jej na tmavé a chladné místo. Po třech dnech je připraven k použití.

Při aplikaci na nohy je třeba gázu namočit ve výsledné tekutině a aplikovat ji na paty, čímž se vytvoří obvaz, který ale ještě zajistíme. Můžete použít obinadlo nebo těsné ponožky. Udělejte to večer před spaním a nechte působit celou noc. Ráno si umyjte nohy teplou vodou, usušte a natřete hydratačním krémem. Takovou léčbu provádějte každý den po dobu dvou týdnů.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/diy-foot-soak