People 2595851 1280[1]

Svatební pověry, díky kterým manželství vydrží a žena bude šťastná

Jistě to znáte. Něco nového, něco půjčeného atd. Svatební pověry existují již celá staletí, ale během času se pochopitelně mění. Na které z nich byste si měli dávat pozor, abyste na sebe nepřivolali smůlu a neštěstí již o svatebním dnu? Podívejme se na to, čemu byste se měli v tento velký den zaručeně vyhnout.

Klasické pověry, které zná každý

Možná už jste slyšeli o tom, že datum svatby je velice důležité. Snoubenci se smyslem pro humor by možná rádi zvolili 1. dubna. Není to ovšem dobrá volba, protože tento den je považován za nešťastný pro vyslovení svého „ano“. Ženich by samozřejmě neměl vidět nevěstu ve svatebních šatech před obřadem, ale také by se neměl účastnit zkoušení a výběru. Nedostatek trpělivosti může přinést do manželství smůlu.

Zdroj obrázku: Pixabay

V případě svatební kytice platí jednoduchá zásada. Žádné růže. Špičaté trny na stoncích totiž odrážejí život plný překážek a problémů. A tím si zaručeně procházet nechcete. Dalším pravidlem je, že by se snubní prsteny neměly nosit před svatbou. Nevěsta by neměla dovolit, aby byl snubní prsten zasunut až ke kořenu prstu, to znamená podrobení. Nasazení prstenu na prostředníček značí zradu. Po složení slibu by prsteny již neměly být sňaty, značí to rychlé narušení vztahu.

Trochu netradiční doporučení

Den před obřadem by boty nevěsty měly být na parapetu. Proč? Podle pověry do nich takto vklouzne štěstí, do kterého se následující den nevěsta obuje. Za žádných okolností by nevěsta neměla nosit náhrdelník z pravých perel. Tyto šperky by si měla nechat pro jiné příležitosti v zásuvce nebo šperkovnici. Během svatby přinášejí smůlu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Chce-li mít žena ve vztahu dominantní pozici, měla by během obřadu zakrýt botu budoucího manžela lemem šatů. Písmeno „r“ působí pozitivním dojmem, a proto by se mělo objevit v měsíci, kdy chcete vstoupit do manželství. Letní měsíce jsou z tohoto důvodu pro svatbu naprosto ideální. A při odchodu z obřadu nezapomeňte práh kostela nebo obřadní síně překročit pravou nohou.