Minnie Mouse

Kultovní postavičku Minnie Mouse čeká nový outfit. Má podpořit sílu a nezávislost žen

U příležitosti 30. výročí pařížského Disneylandu a Dne žen projde proměnou i jeho kultovní postava – Minnie Mouse. Její nový outfit navrhla samotná Stella McCartneyová. Designérka věří, že se stane symbolem pokroku a síly pro novou generaci.

Nový outfit

Do šatníku Minnie Mouse poprvé přibudou kalhoty. Až dosud nosila tato populární fiktivní postava jen červené šaty. Nový outfit navrhla slavná britská módní návrhářka Stella McCartneyová. Prozatím byla zveřejněna pouze ukázka nového stylu Minnie, kompletní nový outfit bude představen později.

Tisková zpráva o celém projektu uvedla, že McCartneyová byla vybrána, aby vytvořila nový styl Minnie kvůli tomu, že je inspirací pro silné ženy na celém světě a má také závazek žít udržitelně a podpořit ekologický přístup.

Zdroj obrázku: Nationalworld

Jak bude nový outfit vypadat?

Nový outfit Minnie se skládá z modrého smokingu s černými tečkami a mašlí. Oblečení má být vyrobeno z odpovědně získaných materiálů, aby nový outfit nezatěžoval planetu a celou přírodu. Bude se jednat zejména o eko bavlnu a len, což jsou zcela přírodní materiály, které budou získány také etickým způsobem s ohledem na práci lidí v regionech, kde se plodiny na tyto látky pěstují. McCartneyová doufá, že tato proměna udělá z Minnie symbol pokroku a dodá sílu novým mladým generacím být jiní a jedineční.

Jak se bude nový outfit líbit, je zatím ve hvězdách, ale už nyní se začínají objevovat některé nesouhlasné hlasy. Podle nich byla Minnie vždy typicky holčičím symbolem a měnit ji na starší ženu jaksi neodpovídá její zažité roli. Je jasné, že i staré symboly se mohou měnit, ale většina lidí si není jistá, zda by to měla být zrovna oblíbená dívčí postava. To však uvidíme až dle výsledku a reakcí.

Dočká se nových outfitů i nějaká jiná známá postava z dětských pohádek? Možná to bude příští rok Mickey Mouse anebo snad nějaká disneyovská princezna. Boření zažitých mýtů je teď v kurzu a evidentně se nevyhne ani dětským postavičkám.

Zdroj: https://www.nationalworld.com/culture/minnie-mouse-new-outfit-why-disney-made-change-what-stella-mccartney-designed-pantsuit-is-like-and-reaction-3546642