Young Fashion Woman Sport Style Outdoors

Švihadlo procvičí celé tělo, zlepší koordinaci i koncentraci

Pohybová aktivita je ke zdravému způsobu života nezbytná. Když hodiny trávíte vsedě v zaměstnání u pracovního stolu a jediný váš pohyb je přesun do kuchyňky, na oběd a pak z práce autem domů, zakládáte si na vznik různých civilizačních chorob. K těm patří hlavně vysoký krevní tlak, cukrovka 2. typu, vysoký cholesterol nebo nemoci kardiovaskulárního systému. Proto byste měli do svého denního programu zařadit cvičení. A to ani nemusíte chodit do fitness centra. Stačí si vzít do rukou obyčejné švihadlo.

Jaké jsou výhody cvičení se švihadlem

Švihadlo získává v poslední době na oblibě. Je tomu tak proto, že během skákání výborně prohřejete jednotlivé svaly a zároveň zlepšíte koordinaci těla. Skákání přes švihadlo má také pozitivní vliv na koncentraci. Není divu, když se musíte soustředit na to, abyste dobře zkoordinovali oči, ruce a nohy.

Zdroj obrázku: Freepik

Určujete si tempo cvičení

Velkou výhodou cvičení se švihadlem je to, že si sami určujete tempo cvičení. Můžete skákat rychle, dokud vám stačí dech. Nebo naopak skákání zmírnit a cvičit spíše na pohodu. Když si budete toto cvičení kontrolovat přes fitness náramek, můžete sledovat, jak se mění od intenzivního přes aerobní až k anaerobnímu. To je důležité sledovat, abyste věděli, ve které konkrétní fázi se zrovna nacházíte. Při aerobním cvičení se nejvíce spalují tuky, u anaerobního zase cukry.

Skoky přes švihadlo procvičí celé tělo

I když se na první pohled může zdát, že cvičení se švihadlem procvičí pouze ruce, zejména zápěstí, pravda je to tak napůl. Kromě nich se do práce zapojují i zádové a ramenní svaly, které pomáhají při koordinaci těla a přispívají k jeho stabilizaci.

Švihadlo je cvičební nástroj pro každého – pro ženy, muže i děti. Omezení je pouze u osob s velkou nadváhou a obezitou. A to proto, že by skoky mohly negativně působit na klouby. V tomto případě je třeba se domluvit s praktickým lékařem, jestli je cvičení pro vás vhodné.

Zdroj: https://elitesrs.com/blogs/guides/surprising-benefits-of-jump-rope