Woman Tying Her Shoelaces Before Exercise

Tabata urychlí spalování tuků a zeštíhlení vnitřní strany stehen

Mnohé ženy, které se snaží dostat do formy, se trápí s určitou částí těla. Řeč je o vnitřní straně stehen. Existuje velké množství druhů cvičení, kterým se ženy mohou věnovat. V dnešní době patří mezi nejoblíbenější cvičení takzvaná tabata. Díky ní se můžete zbavit i tuku z těchto prekérních partií.

Krátké, ale intenzivní cvičení

Jednou z velmi populárních forem cvičení je tabata. Jedná se o velmi intenzivní, ale krátké cvičení. Ukazuje se však, že jen 4 minuty stačí k tomu, aby tuková tkáň na vnitřní straně stehen začala mizet. Takový trénink zrychluje metabolismus a umožňuje spalovat další energetické usazeniny, mimo jiné z tukové tkáně až 72 hodin po tréninku.

Tabata se však nedoporučuje začátečníkům. Chcete-li se věnovat tomuto druhu cvičení, je lepší navštívit studio, kde vás během cvičení bude kontrolovat profesionál. Určitě byste měli pamatovat na to, že před tréninkem byste se měli alespoň 10–15 minut zahřívat jednoduchými cviky, které připraví tělo na zvýšené úsilí. Cvičení přizpůsobte vlastní úrovni a dovednostem.

Zdroj obrázku: Freepik

Cvičení na stehna

Želatinová vrstva na vnitřní straně stehen není nic jiného než tuková tkáň. V posilovně nebo na různých kurzech určitě potkáte ženy, které se chtějí speciálně věnovat jen těmto partiím. Je důležité si ovšem uvědomit, že účinný způsob spalování tuků pouze z jedné oblasti těla ještě nebyl objeven. Takže chcete-li zeštíhlit vnitřní stranu stehen, musíte si vybrat cvičení, které spaluje tuk v celém těle.

Nejúčinnější cviky zapojují co nejvíce svalů. Svaly spalují tělesný tuk během cvičení, ale také po tréninku během regenerace. Při tabatě se většinou cvičí cviky, jako jsou například dřepy, ale využívá se i švihadlo nebo kopy. Ty provedete tak, že stojíte a uděláte krok vpřed pravou nohou, poté uděláte houpačku s levou nohou dopředu, co nejvýše. Po kopu dejte levou nohu za sebe a udělejte krok zpět s pravou. Cvičení se opakuje a nohy se vyměňují.

Zdroj: https://sunwarrior.com/blogs/health-hub/4-benefits-of-tabata-training