Chrome Kitchen Sink

Tablety do myčky vyčistí dřez od usazenin a mastnoty

Udržovat hygienickou čistotu v kuchyni je velmi důležité, protože se zde pracuje s jídlem. A určitě nikdo nechce ho kontaminovat nebezpečnými bakteriemi. Proto v kuchyni pravidelně uklízíme a zbavujeme ji nejrůznějších nečistot. Špinavý bývá i dřez. Nejčastěji se zde usazuje mastnota. Jak se jí účinně zbavit?

Na mastnotu s čisticími prostředky

Mastnotu na stěnách dřezu neodstraníte jen s použitím studené vody. Teplá bude lepší, a když použijete některý z mycích prostředků, mastnota půjde rychle dolů. Mycí prostředek obsahuje látky, které tuky rozpouštějí. Stejnou službu ovšem udělají i tablety do myčky, které rozpouštějí mastnotu a navíc i leští povrchy skleniček a talířů. Protože obsahují zároveň změkčovadlo vody, lze je používat i v domácnostech, kde teče tvrdá voda. Proto tablety do myčky můžete vzít i na čištění špinavého dřezu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít tablety do myčky

Jestliže jste zapomněli koupit mycí prostředek na nádobí, nemusíte pro něho hned jít do obchodu. S mastnotou ve dřezu si poradíte i s pomocí tablet do myčky. Abyste neměli ruce příliš vysušené, tak si na celou proceduru navlékněte gumové rukavice. Ochrání vaši pokožku.

Pak odstraňte ze sifonu nečistotu, která zde ulpěla. Na stěnách dřezu budou nejspíš skvrny od různého jídla. Některé jsou přitom velmi odolné – například od černého čaje, kávy nebo vína.

Vystačíte si se dvěma tabletami

Na vyčištění dřezu vám postačí pouhé dvě tablety do myčky nádobí. Odpad ucpete špuntem a pak na dno dřezu položíte tablety a naplníte ho až téměř po horní okraj teplou vodou.

Tablety se v ní rozpustí a začnou pracovat za vás. Vy se můžete jen dívat, jak si s mastnotou poradí. Ideální je nechat je působit přes noc. Na druhý den už jen stačí vzít kousek hadříku a stěny dřezu otřít od zbytků nečistot. Nakonec ho přeleštíte papírovou utěrkou.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/uses-for-dishwasher-tablets-23004450