Employed Cook Putting Sandwich Toaster Grill Toasting Restaurant

Topinkovač plný zaschlých nečistot dokáže zkazit den. Podle jednoduchého postupu ho vyčistíte bez námahy

Je hezké začít den perfektní snídaní, jako například toastem se sýrem, aromatickou kávou a pomerančovým džusem. Díky toustovačům umíme připravit takové jídlo rychle a bez námahy. Kouzlo pokrmu se však dokáže rychle vytratit, když chceme topinkovač vyčistit od tvrdých nečistot, jako je například spálený sýr.

Základy čištění

Topinkovač musíte čistit pravidelně. Čím častěji to děláte, tím snazší bude odstranění nečistot. Během čištění musí být zařízení odpojeno od elektrického proudu. Před čištěním počkejte, až topinkovač zcela vychladne. Nikdy nemyjte elektrické spotřebiče, jako je topinkovač, namáčením do vody jako běžné hrnce. K čištění používejte pouze měkké houby nebo kartáče.

Nikdy nepoužívejte k čištění drátěnky, agresivní čisticí prostředky a kovové nástroje, které mohou poškrábat povrch spotřebiče. Po vyčištění topinkovače počkejte několik hodin, než jej znovu použijete. Pokud budete dodržovat tyto rady, čištění nebude představovat velké obtíže. K odstranění tuku stačí povrch postříkat sprejem a po několika minutách otřít nečistoty papírovou utěrkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění vnitřku topinkovače

Otočte topinkovač dnem vzhůru a vysypte všechny drobky. Pomocí zubního kartáčku s měkkými štětinami odstraňte zbytky drobků, které zůstaly přilepené k vnitřní straně topinkovače. Potom topinkovač znovu otočte dnem vzhůru, abyste se zbavili i zbývajících drobků. Kartáč navlhčete a jemně odstraňte silnější nečistoty. Vnitřek topinkovače otřete papírovou utěrkou. Nezapomeňte přístroj odpojit z elektrického proudu.

Pokud nečistoty nezmizí, jemně je navlhčete mokrým kartáčkem, nechte chvíli působit a poté postup zopakujte. Během této doby nečistoty změknou. Silnější nečistoty lze seškrábat i dřevěnou špachtlí. Abyste se zbavili tvrdých nečistot ze sýra, můžete použít jednoduchý trik. Topinkovač zapněte a nechte sýr roztát. Potom zařízení odpojte a odstraňte zbytek sýra dřevěnou špachtlí.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a681520/how-to-clean-your-toastie-maker/