So It Says....... Im Pregnant!

Těhotné maminky mohou běhat

Je spousta žen, které se rády udržují v kondici během, což je perfektní, jak pro fyzické, tak také i pro psychické vztahy. Problém nastane, když žena otěhotní. Mnohé se bojí a svého koníčku se vzdají, ale rozhodně se nemusíte bát i těhotné maminky si mohou jít zaběhat.

By: Courtney Barrett

Bříško není překážkou

Ženy se bojí běhat v těhotenství, protože mají strach o své miminka, ovšem pokud se na to cítíte a je vám dobře, tak si klidně zaběhat můžete. Rozhodně se nemusíte bát, že byste mohli svému malému ublížit, naopak existují názory odborníků, kteří tvrdí, že běháním před početím můžete vytvořit i fyzičku vašemu miminku, avšak to je jen velmi teoretické. Všechno záleží na tom, jak vám je. Ale i když se budete cítit úplně perfektně, neměli byste se přepínat a rozhodně byste měli dbát jistých rad.

Kontrolujte si tep

Jendou ze zásad je kontrolování si tepové frekvence, protože když už jste v očekávání, tak myslete na to, že v tom nejste sama. To znamená, že když se tep zvýší vám, zvýší se i vašemu miminku. Existují různé hodinky anebo i mobilní zařízení, které můžete použít k tomu, aby vám měřili tepovou frekvenci. Je velice jednoduché, jak tep snížit, nejjednodušší je místo běhu jít kousek pěšky. Rozhodně hned nezastavujte a nevydýchávejte se, protože to by byl pro tělo velký šok, proto nejprve přejděte do chůze.

Maminka i miminka potřebují živiny

Nezapomínejte, že žena v těhotenství potřebuje spoustu živin, protože hodně vám jich vezme miminko. V případě, že budete chtít běhat v těhotenství, tak budete živiny potřebovat opravdu ve velkém množství. A nikdy nezapomeňte na pitný režim, který je v těhotenství mnohem důležitější a mnohé ženy to často podceňují, proto vždy raději sebou vezměte láhev vody a během běhání se nebojte osvěžit. Myslete na to, že se při běhání zapotíte, takže vydáte z těla ven mnohem více vody, než když si doma čtete knihu, proto také potřebujete větší příjem, a tak vezměte větší láhev, než jen pouhých dvě sta mililitrů a podobně. Dobré je také upravit jídelníček, což čeká každou těhotnou ženu, ovšem když chcete sportovat, měl by být ještě jiný.

Noha dopadne do měkkého

Dalším úskalím běhání v těhotenství jsou trpící klouby. Abyste vašim kloubům ubližovali, co nejméně, měli byste zvolit nějaký měkký povrch, protože v tom klouby a nohy tolik netrpí. Ovšem měli byste dávat pozor na to, aby byl povrch nejlépe rovný a bez nějakých překážek, protože byste se měli vyhnout pádům. Samozřejmě, že pád je velkým rizikem, a proto je nejlepší zvolit terén, který už znáte a víte, a co si dávat pozor a v kterých místech hrozí jaké nebezpečí a podobně.

Porada s lékařem

V případě, že si nejste jistí, jestli je dobré běhat či nikoliv, tak byste se měli poradit se svým lékařem, protože ten nejlépe znát a může předpokládat průběh vašeho těhotenství a určitě vám dobré rady, jak můžete sportovat, aniž byste nikomu ublížili.

Běhání si nemusíte odpírat ani, když čekáte miminko.