African Girl Is Wrapped Warm Protective Film Guys Help Woman Providing First Aid Park

Termoizolační deku se vyplatí mít stále po ruce

Ve filmech nebo seriálech jste jistě viděli pohotovostní deku, kterou používají záchranáři. Termoizolační přikrývka má velmi specifické vlastnosti, které můžete využít i doma. Anebo ji použít v případě nouze i v domácím prostředí. V autě byste ji měli mít neustále, protože se kdykoli může stát nehoda. Poradíme vám, jak si využít i v pohodlí domova.

Jak používat termoizolační přikrývku?

V první řadě si musíme říct, o co se jedná. Jde o fólii ze speciálního materiálu, kterou vymyslela NASA. Tento materiál se používá také pro vesmírné sondy, aby vydržely extrémní teploty. Materiál dokáže odrazit 80 procent infračerveného záření, takže se přístroje nemohou přehřát. Stejným způsobem se používá také ve zdravotnictví, a to hned ve dvou případech.

Na jednu stranu se používá při přehřátí a na druhou stranu také při podchlazení. V obou případech můžete termoizolační deku použít také doma. Jestli máte v létě doma hrozné horko, příjemně vás ochladí. A v zimě se v ní naopak doma můžete zahřát. V každém případě musíte vědět, jak si správně používat, aby správně fungovala. Také v tomto ohledu vám poradíme.

african-girl-is-wrapped-warm-protective-film-guys-help-woman-providing-first-aid-park (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Správné použití vám zachrání život

Fólii můžete používat beze strachu, že byste někomu ublížili. Skvělé využití pro ni najdete také po náročném tréninku, běhu nebo závodu na kole. Na druhou stranu byste si ji měli vzít také na dovolenou na horách. Ideální je pro podchlazené osoby, které byly příliš dlouho v chladném počasí. Pamatujte si pouze jedno pravidlo. Zabalit se musíte velmi pevně, aby její vlastnosti fungovaly.

Dobrou zprávou je, že na nic jiného při použití myslet nemusíte. Deka má stejné vlastnosti z obou stran, takže je úplně jedno, jak se do ní zabalíte. Tato přikrývka sama nevydává teplo ani chlad. Pomůže vám ale regulovat správnou tělesnou teplotu, když se do ní pevně zabalíte. Nezapomeňte si ji proto pořídit do svého domova a brát ji také na dovolenou s rodinou.

Zdroj: https://www.firwin.com/thermal-insulation-blankets/