Cold Cherry Juice Jar Ripe Berries

Třešňová šťáva pomáhá při problémech s usínáním

Nespavost je problém, který řeší mnoho lidí. Na vině je vysoká stresová zátěž, nesprávný spánkový režim, špatný jídelníček i nedostatek pohybu. Rad a tipů ohledně spánku je na sociálních sítích celá řada. Na TikToku kolují moderní „hacky“ neboli vychytávky, které nemusí vždy fungovat, leckdy se mohou řadit mezi nebezpečné experimenty. Jeden nápad ale rozhodně stojí za vyzkoušení, opírá se totiž o zkušenosti lékařů. Podle jednoho videa lze totiž vyzkoušet v boji s nespavostí třešňovou šťávu.

Třešňová šťáva jako lék

Sklenice třešňovky před spaním a je to? Ano, je to opravdu takhle jednoduché. Třešně zlepšují usínání i kvalitu spánku, současně usnadňují trávení a pomáhají snížit krevní tlak. Ideální je džus z třešní odrůdy Montmorency, ale fungují i běžné třešně a šťávu si může připravit každý sám z letní sklizně. „Nikdy bych nečekala takový účinek, ale jsem nadšená a věřím, že to bude fungovat navždy,“ říká s radostí tiktokerka Alana Blacková. I podle dalších komentujících je účinek úžasný. A co víc, výhody třešňové šťávy potvrzují i odborníci.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdroj blahodárných látek

Podle doktora Shelbyho Harrise, který se jako lékař zabývá potížemi se spánkem, je třešňová šťáva velmi vhodným prostředkem pro usínání. Třešně totiž obsahují blahodárné látky, jako jsou vitamíny A, C, E a skupiny B, k tomu minerály, hlavně draslík, hořčík, vápník, zinek, křemík a železo. Dále jsou zdrojem velmi cenných antioxidantů, mimo jiné flavonoidů, antokyanů, flavanolů, prokyanidinů a fenolových kyselin. Doktor Harris však upozorňuje, že třešňová šťáva je pouze dočasným řešením a je nutné změnit celkový životní styl.

Třešně pro zdraví

Proč ještě zařadit třešně do jídelníčku? Nejde jen o nespavost nebo zlepšení trávicích procesů a střevní peristaltiky, chutné plody totiž pomohou též při hubnutí. Stogramová porce tohoto výtečného ovoce má pouze 69 kcal, hodí se proto ke svačině nebo do bílého jogurtu. Obsažené antioxidanty snižují riziko rozvoje rakoviny, ale podle výzkumů též pomáhají proti Alzheimerově chorobě a cukrovce. Toto sladké ovoce je také na krásu, každodenní dávka v podobě menší misky třešní zlepší stav pleti a dodá lesk vlasům.

Zdroj: https://www.distractify.com/p/tart-cherry-juice-sleep-hack-tiktok