Woman Holding Hygiene Spray

Tři aromatické rostliny, které vytvoří ochranu před komáry

Komáři jsou se svým neúnavným bzučením a svědivým štípáním bezpochyby jedním z nejobtížnějších škůdců, které lidstvo zná. Nejen že svou přítomností mohou zkazit poklidný večer venku, ale také představují zdravotní rizika přenosem nemocí. Účinným a přirozeným přístupem jejich odstrašení je přitom jednoduché použití vůní, které tento otravný hmyz nesnáší.

Tyto pachy vás komárů zaručeně zbaví

Citronela je možná jedním z nejznámějších přírodních repelentů proti komárům. Její silná citrusová vůně pochází z několika druhů trav a působí jako odstrašující prostředek proti komárům. Citronelový olej lze nalézt ve svíčkách a sprejích. Pálení svíček s citronelou nebo používání produktů na bázi citronely ve venkovních prostorách vytvoří bariéru, kterou komáři nepřekročí.

Citronový eukalyptus je další účinnou vůní, která odpuzuje komáry. Esenciální olej extrahovaný z této rostliny obsahuje sloučeninu zvanou PMD (p-Menthan-3,8-diol), která prokazatelně poskytuje ochranu proti komárům. Citronový eukalyptový olej lze použít přímo na pokožku nebo smíchat s nosným olejem, například kokosovým.

Zdroj obrázku: Freepik

Levandule je zbožňována pro svou uklidňující vůni a terapeutické vlastnosti, ale komáři ji považují za odpudivou. Použití levandulového esenciálního oleje jako přírodního repelentu může být vysoce účinné. Naneste několik kapek levandulového oleje na zápěstí, kotníky a další exponovaná místa nebo levandulové sáčky rozmístěte kolem obytných prostor.

Efektivní používání repelentních vůní

  • Než vyrazíte ven, naneste vybranou vůni přímo na pokožku nebo oblečení a repelent podle potřeby znovu aplikujte, zvláště pokud jste se zpotili nebo plavali.
  • Když trávíte čas venku, zvažte použití vonných svíček s citronelovým nebo citronovým eukalyptovým olejem.
  • Začleňte do své zahrady nebo na terasu rostliny odpuzující komáry, jako je citronela, citronový eukalyptus a levandule.
Zdroj: https://bemoxe.com/blogs/news/essential-oil-to-repel-mosquitoes-what-oils-to-use-and-how-to-use-them