Opalovani

Udržte si své opálení po dlouhou dobu krásné. Domácí zvlhčující péče se o to postará

Léto je obdobím, ve kterém většina z nás chytá bronz. Opálení vypadá vždy krásně, zdravě a dodává mladší a spokojenější vzhled. Bohužel pokožku slunce velmi vysušuje, a proto o ni musíte dobře pečovat. Čím dříve ztratí dobrou hydrataci, tím dříve se můžete rozloučit se svým krásným opálením a navíc urychlíte stárnutí pokožky. Abyste tomu zabránili, musíte změnit své návyky. Nejde přitom o nic zásadního a nebude vás to ani stát celé jmění.

Zdroj obrázku: Freepik

Oloupat nebo ne?

Až do nedávna panoval názor, že když si uděláte peeling, tak opálení zmizí. Jeho odstranění tímto způsobem ovšem není možné, protože hnědá barva se nachází ve vrstvě kůže zvané dermis a nikoli v epidermis. Ve skutečnosti se peeling během léta dokonce doporučuje, aby pokožka nebyla suchá a matná. Můžete ho dokonce dělat každý den, ale pouze v případě, že používáte velmi jemnou kosmetiku.

Co byste naopak dělat neměli? Dlouhé horké koupele opálení ničí, protože paradoxně pokožku velmi vysušují. Rychlá sprcha ve vlažné vodě bude mnohem lepší a jistě vám v parném létě přijde vhod. Mytí hrubou houbou, až je pokožka červená, může vést k mírnému i vážnějšímu podráždění. Po opalování byste měli používat jemnou žínku alespoň po dobu 3 dnů. Stejně tak byste neměli používat parfémovaná mýdla, která vysušují pokožku. Vyměňte je za gel s hydratačním olejem.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvlhčení pokožky je naprostý základ

Udělejte si domácí zvlhčující kúru, kterou byste měli používat každé ráno. Pomůže vám obnovit lipidovou vrstvu kůže a zabrání jejímu vysychání. Večer můžete proces podpořit tím, že si aplikujete zvlhčující olej, např. avokádový, arganový nebo jojobový. Směs si udělejte dvakrát týdně, aby vše fungovalo správně. Smíchejte avokádo s kokosovým mlékem a vytvořte z něj hustou pastu. Aplikujte na pokožku každé ráno po dobu 30 minut a poté opláchněte. Uvidíte, jak jemnou pleť budete mít a jak krásné bude vaše opálení.

Zdroj: https://www.perfectlybasics.com/blog-en-how-to-radiant-skin-after-sunbathing-0000010021412017.aspx