Modern Kitchen 1772638 1920

Úklid kuchyně už nemusí být strašák. Pět zaručených tipů, jak si ho zjednodušit

Uklízení kuchyně není zrovna zábava a často ho dlouho odkládáme. Následujících pět tipů vám ušetří čas i námahu.

Hořáky z plynového sporáku, na kterých ulpěla vrstva odolné špíny, sundejte a dejte je do uzavíratelných sáčků. Do každého sáčku nalijte sklenici amoniaku a nechejte působit přes noc. Ráno hořáky jen opláchněte čistou vodou – budou jako nové.

Usazený vodní kámen ve dřezu a na baterii odstraníte pomocí jedlé sody a kyseliny citronové. V horké vodě rozpusťte sodu i kyselinu a touto směsí potřete místa, kde se vodní kámen usadil. Nechte působit několik hodin. Vrstvu směsi můžete aplikovat opakovaně. Vodní kámen by se měl krásně rozpustit, pak už místa jen dočistíte běžným prostředkem.

Chcete-li se zbavit nutnosti umývat pravidelně lednici, je tu jeden způsob. Police z lednice vyndejte a pořádně je umyjte a usušte. Potom police obalte potravinářskou folií. Tu potom stačí jednou za čas vyměnit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Umytí mikrovlnné trouby také není problém. Do porcelánové misky nebo hlubokého talíře nalijte vodu s prostředkem na mytí nádobí v poměru 2 : 1. Pusťte troubu na nejvyšší výkon na 5 minut. Potom stačí stěny mikrovlnné trouby setřít papírovou utěrkou.

Obklady v kuchyni nejlépe vyčistíte pomocí parního čističe, který odstraní i zašlou špínu ze spár mezi kachličkami. Parní čistič je multifunkční nástroj, se kterým umyjete okna, nábytek, obklady a mnoho dalšího. Pokud parní čistič nevlastníte, vyzkoušejte vyčistit lesklé obklady amoniakem a octem. Směs amoniaku a octa nechejte působit alespoň 10 minut. Můžete vyzkoušet také takzvaný neviditelný stěrač, který se používá na skla aut. Tento přípravek zakoupíte v obchodě s automobilovým sortimentem. Extrémně odpuzuje vodu, zabrání tedy i tvorbě vodního kamene na obkladech i na dalších površích, například na zástěně sprchového koutu.

Zdroj obrázku: Pixabay