Closeup Beautiful Female Blue Eyes With Long Eyelashes

Upravené obočí je základ. Kvůli častým chybám ale mnohdy působí nepřirozeně a ženám nesluší

Obočí zvýrazňuje naše oči a je potřeba ho průběžně upravovat, aby vypadalo co nejpřirozeněji. Často se ale stane, že uděláme nějakou chybu a obočí nevypadá tak, jak by mělo. Představíme několik častých chyb, kterých se dopouštíme, když si obočí upravujeme.

Mnoho žen netuší, jak si obočí správně upravit a namalovat

Často na ulicích potkáte ženy, které mají sice upravené obočí, ale tvar nebo barva se vůbec nehodí k jejich obličeji. Proto je dobré se naučit obočí si upravit a namalovat tak, aby vypadalo přirozeně. Musíte například respektovat tvar obočí k vašemu obličeji. Proto je nutné obočí upravovat vždy před zrcadlem, abyste viděly, jak vypadá. Můžete se také svěřit do rukou odborníků, kteří si s tvarem i barvou obočí snadno poradí.

A jaké chyby patří mezi nejčastější? Například je velkou chybou, když si obočí zarovnáváte tak dlouho, až to vypadá, že máte mezi obočím obří mezeru, kam by se vešla celá ruka. Takové obočí bude vypadat nepřirozeně. Obočí by mělo začínat u vnitřního koutku oka, ale pokud začíná o něco dál, už to nebude vypadat hezky.

Zdroj obrázku: Freepik

Obočí nebude mít nikdy barvu, jako mají vlasy

Ať je barva vašich vlasů přírodní, nebo si je pravidelně barvíte, nikdy by obočí nemělo mít stejnou barvu. Jestli jste bruneta, obočí by mělo být o odstín tmavší, než jaké máte vlasy. Blondýny by měly mít obočí dokonce o 2–3 odstíny tmavší a nezáleží na tom, jestli jste přírodní blondýna, nebo se odbarvujete.

Snažte se o to, aby barva obočí odpovídala barevnému tónu vlasů. Pozor by si měly dát hlavně černovlásky, které by si naopak měly vybírat o odstín světlejší tužku na obočí, protože jinak budou mít tvrdý pohled. Chloupky byste si měli vytrhávat opatrně a postupovat chloupek po chloupku, aby výsledný efekt byl co nejlepší. Můžete si udělat relaxační odpoledne společně s kamarádkou a vzájemně si při úpravě obočí vypomoci.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/makeup/a33256/common-eyebrow-mistakes-fixes/