Fastfood

Varovné příznaky napoví, že tělo je překyselené. Na vině je oblíbené jídlo a pití

Věděli jste, že některé potraviny dokážou nepřiměřeně okyselit naše tělo? A to má samozřejmě velmi negativní důsledky na naše zdraví. Právě kvůli přílišné kyselosti můžeme cítit neustálou únavu, která nám komplikuje každodenní aktivity, i když se jedná o ty úplně nejjednodušší. Pokud vás trápí neustálá únava, je pro vás jistě velmi obtížné ráno vstát z postele a věnovat se i těm nejobyčejnějším aktivitám všedního dne.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak poznat překyselení

První, co musíte udělat, je poznat, že se jedná právě o překyselení těla. Jedině tak můžete svému tělu pomoci situaci zvládnout. První, čeho si můžete v zrcadle povšimnout, je rychlé scházení obličeje, na kterém se objeví estetické vady, které se postupem času zhoršují. Pleť šedne, stává se suchou a matnou. Překvapit vás také můžou nepříjemné pocity, jako je neustálá únava, bolesti, závratě, ale také třeba úplně obyčejná zácpa. Pro mnohé lidi je velmi obtížné pochopit všechny tyto příznaky, kterými se nám organismus snaží dát najevo, že je překyselený a potřebuje naši pomoc. Je proto velmi důležité při všech těchto projevech zvážit tuto možnost a včas zasáhnout a vrátit stav našeho těla do normálu.

Zdroj obrázku: Freepik

Potraviny, které mohou překyselit vaše tělo

Pokud chcete vašemu tělu pomoci zvládnout překyselení, zde najdete výčet potravin a nápojů, které mají tento stav vašeho těla na svědomí. Pokud na překyselení netrpíte, stačí je dočasně omezit, jestli je ale překyselení u vás běžné, pokuste se tyto potraviny omezit z preventivních důvodů raději napořád. Z nápojů se jedná o alkohol, kávu, černý čaj, z potravin jsou to pak sladkosti plné cukru, lepek a rychlé občerstvení. Pokuste se rovněž vyhýbat průmyslovému cukru. Pozor si dejte také na některé ovoce, zejména pak citron, švestky, ze zeleniny se vyhněte mrkvi.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/acidic-foods