Slanina1

Vědci z Oxfordu přináší inovativní způsob, jak omezit chuť k jídlu: náplasti s vůní slaniny!

Tato náplast k vám domů vnese slaninu… nebo alespoň její vůni. Nezní to lákavě? Pokoušíte se z jakéhokoliv důvodu snížit chuť k jídlu a omezit maso, ale stále se vám to nedaří? Vědci z Oxfordské univerzity tvrdí, že nejlepším způsobem, jak eliminovat nutkání jíst maso, je cítit slaninu. Jako důkaz byly vyvinuty náplasti ovoněné slaninou.

Náplasti vyvinuté pro vegetariány, kteří touží po chuti masa

Náplast napuštěnou vůní slaniny vyvinul Charles Spence, profesor experimentální psychologie na Oxfordu. Jeho cílem je pomoci lidem, kteří se rozhodli přejít na vegetariánskou či veganskou stravu, omezit neutuchající chuť na maso. Profesor Spence, jenž se specializuje na smyslové vnímání a způsob, jakým je lidská mysl spojena s chutí a čichem, navázal spolupráci s rostlinnou potravinářskou společností Strong Roots, která tento produkt uvede na trh jako první.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak to funguje?

Náplast si můžete nalepit na rameno nebo jinou část těla a při otření nebo poškrábání se uvolní vůně slaniny. Profesor vysvětlil, že tato vůně dokáže potenciálním zájemcům pomoci představit si, že slaninu opravdu jí, a tím se jejich chuť k jídlu uspokojí. „Náš čich je silně spojen s naší schopností ochutnávat, a proto nás zkušenosti s jídlem (jako je právě jeho vůně) mohou vést k představě, že dané jídlo jíme,“ dodává Spence.

Zdroj obrázku: Freepik

Hlavním propagátorem je známý boxer

V těchto dnech probíhají poslední testy v anglických městech Reading, Leeds a Liverpool. Náplast propaguje bývalý boxer Tommy Fury, který na svém instagramu uvedl: „Jedním z mých novoročních předsevzetí bylo omezit maso. O těchto náplastech jsem hodně slyšel a opravdu je chtěl vyzkoušet, což se mi konečně podařilo!“ I když je podle některých odborníků tento produkt opravdu inovativní, jiní neskrývají svůj cynismus. Náplasti je ještě třeba řádně otestovat, a pokud budou výsledky úspěšné, mohou se vegetariáni (a nejen oni) těšit na slaninu bez výčitek!

Zdroj: https://mcphee.com/products/bacon-bandages