Voda ze zeleniny je ideální hnojivo pro zahradní túje

Túje se staly nejpopulárnějšími zahradními stromy, které se začaly pěstovat na našich zahradách. Rostou rychle a hustě a dokážou tak výborně ochránit naše soukromí před očima sousedů. Někdy však tyto krásné dřeviny potřebují naši pomoc a nejlépe jim dokážeme pomoci tou nejpřirozenější cestou.

Husté a krásné

Typ hnojiva pro túje by se měl přizpůsobit ročnímu období a stádiu vývoje keře. Pokud je právě krásné letní počasí, kdy mají túje dostatek slunečního světla, je dobré jim dodat dávku hořčíku a dusíku. Bez těchto prvků by mohly túje začít žloutnout a vysychat. Na podzim, když přichází chladnější počasí a slunce už je nedostatek, bychom měli tújím zajistit hnojivo bohaté na fosfor a draslík.

Tato kombinace pomůže túje posílit proti přicházejícímu mrazu. Chceme-li, aby rostly hustě, musíme umět zvolit správnou kvalitu hnojiva. Hnojiva, která často kupujeme v obchodech, jsou směsí různých chemických látek, kterým mnohdy nerozumíme. Někdy je snazší zvolit tu jednodušší cestu a hnojit tím, co máme doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní hnojivo

V posledních letech se lidé mnohem více zajímají o vliv na životní prostředí. Přebytek chemických látek, nadměrné množství odpadu a plastů, to vše velmi negativně ovlivňuje naše životní prostředí a tím i nás. Lidé se snaží naplno využívat všech zdrojů, které k nám přicházejí přirozenou cestou. Stejně je to i s tímto prospěšným hnojivem pro túje.

Nejlepší hnojivo často vylijeme do umyvadla, aniž bychom věděli, jaký poklad vyhazujeme. Zelenina má v sobě spoustu živin, to víme všichni moc dobře. Málokdo však ví, že voda, ve které zeleninu vaříme, obsahuje rovněž velké množství prospěšných látek, a my ji jen tak vyhazujeme. Když budete vařit zeleninu, vodu nevylévejte a raději ji po vychladnutí vylijte pod túje. Získáte tak skvělé přírodní hnojivo. Dávejte ale pozor, voda nesmí být osolená ani okořeněná.

Zdroj: https://gardender.com/fertilizing-thuja/, https://flourishingplants.com/using-vegetable-water-on-plants/