Hedge Evergreen Thuja Trees Park Sunny Day

Voda ze zeleniny je ideální hnojivo pro zahradní túje

Túje se staly nejpopulárnějšími zahradními stromy, které se začaly pěstovat na našich zahradách. Rostou rychle a hustě a dokážou tak výborně ochránit naše soukromí před očima sousedů. Někdy však tyto krásné dřeviny potřebují naši pomoc a nejlépe jim dokážeme pomoci tou nejpřirozenější cestou.

Husté a krásné

Typ hnojiva pro túje by se měl přizpůsobit ročnímu období a stádiu vývoje keře. Pokud je právě krásné letní počasí, kdy mají túje dostatek slunečního světla, je dobré jim dodat dávku hořčíku a dusíku. Bez těchto prvků by mohly túje začít žloutnout a vysychat. Na podzim, když přichází chladnější počasí a slunce už je nedostatek, bychom měli tújím zajistit hnojivo bohaté na fosfor a draslík.

Tato kombinace pomůže túje posílit proti přicházejícímu mrazu. Chceme-li, aby rostly hustě, musíme umět zvolit správnou kvalitu hnojiva. Hnojiva, která často kupujeme v obchodech, jsou směsí různých chemických látek, kterým mnohdy nerozumíme. Někdy je snazší zvolit tu jednodušší cestu a hnojit tím, co máme doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní hnojivo

V posledních letech se lidé mnohem více zajímají o vliv na životní prostředí. Přebytek chemických látek, nadměrné množství odpadu a plastů, to vše velmi negativně ovlivňuje naše životní prostředí a tím i nás. Lidé se snaží naplno využívat všech zdrojů, které k nám přicházejí přirozenou cestou. Stejně je to i s tímto prospěšným hnojivem pro túje.

Nejlepší hnojivo často vylijeme do umyvadla, aniž bychom věděli, jaký poklad vyhazujeme. Zelenina má v sobě spoustu živin, to víme všichni moc dobře. Málokdo však ví, že voda, ve které zeleninu vaříme, obsahuje rovněž velké množství prospěšných látek, a my ji jen tak vyhazujeme. Když budete vařit zeleninu, vodu nevylévejte a raději ji po vychladnutí vylijte pod túje. Získáte tak skvělé přírodní hnojivo. Dávejte ale pozor, voda nesmí být osolená ani okořeněná.

Zdroj: https://gardender.com/fertilizing-thuja/, https://flourishingplants.com/using-vegetable-water-on-plants/